Jaki portfel kryptowalut wybrać

Portfel to określenie, które najczęściej kojarzy z czymś, najczęściej skórzanym, w czym przechowuje się najczęściej pieniądze, wizytówki, czy karty płatnicze. W zasadzie portfel kryptowalut pełni podobną funkcję — jest przeznaczony do przechowywania w nim krypto. Jednak, jak to jest to jest możliwe? Przecież krypto to waluta wirtualna, nie ma żadnego, fizycznego odpowiednika. W jaki sposób w takim razie wchodzi ktoś w posiadanie takiej waluty i co takiego właściwie posiada?

Czym jest kryptowaluta

Kryptowaluty, w tym bitcoin, który należy do jednej z najbardziej popularnych krypto, bazują na technologii blockchain. Natomiast blockchain można trochę porównać do kodu genetycznego. Chodzi o to, że każdy element chainu, czyli łańcucha, to unikatowy kod. I kryptowaluty to nic innego jak unikatowe kody, które stanowią nośnik pewnych informacji. Dlatego technologia blockchain ma zastosowanie, chociażby w przypadku przelewów internetowych. Chodzi tutaj o zabezpieczenie danych. Taki, zdecentralizowany charakter przechowywania informacji wpływa na jej poufność i bezpieczeństwo.

Wybór portfela kryptowalut

W tym przypadku istnieje kilka możliwości. Okazuje się, że kryptowaluty można przechowywać nawet na urządzeniu fizycznym, jakim jest portfel kryptowalut. Są to urządzenia, które przypominają wyglądem pendrive. Z poziomu aplikacji mobilnej, czy kantoru kryptowalut można przesłać oryginalny, unikatowy klucz, którym są posiadanie kryptowaluty i w ten sposób przechowywać je w trybie offline. Wielu inwestorów zaleca ten zabieg osobom, które działają w sektorze inwestycyjnym, a jednocześnie zakupiły określoną kryptowalutę pod kątem inwestycji długoterminowej. Posiadanie krypto na nośniku fizycznym jest jej dodatkowym zabezpieczeniem.

Alternatywnym sposobem przechowywania, jest zapisane klucza kryptowaluty na dysku w komputerze. Chociaż przechowywanie offline jest o wiele bardziej bezpieczne, niż w pamięci komputera, w dalszym ciągu jest to stosunkowo skuteczne zabezpieczenie wirtualnych pieniędzy.

Wirtualne portfele

Do najpopularniejszych i najchętniej wykorzystywanych portfeli należą przede wszystkim aplikacje mobilne, które są dedykowane handlowi kryptowalutami. Tutaj można dokonać ich zakupu, wymiany lub po prostu przechowywać je w określonej walucie, jak bitcoin, czy ethereum. Alternatywą dla apek na urządzenia mobilne, są strony stanowiące odpowiednik poszczególnych giełd krypto. Portfele online najczęściej zbliżone są do konta bankowego. Dostępna jest informacja na temat zgromadzonych środków, jak również szczegółowe dane na temat aktualnego stanu giełdy, czy spadku lub wzrostu ceny wyrażonego w procentach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here