Laptop do 2000 zł

Elektronika i sieci internetowe rozwijają się w bardzo szybkim tempie. Komputery, które kiedyś uważało się za bardzo dobrej jakości, w większości już takie nie są. Dzieję się tak dzięki rozwojowi. Sprzęt potrafi się zestarzeć nawet po pół roku. Na rynek w bardzo krótkim czasie wychodzą nowe, ulepszone wersje komputerów. Jednak nie jest trudne aby kupić laptop do 2000 zł. W tej cenie możesz znaleźć zarówno komputery nowe, jak i używane. Od twoich indywidualnych preferencji będzie zależało, na którą opcję się zdecydujesz.

Laptop do 2000 zł

Laptop do 2000 złIstnieją firmy, które proponują takie laptopy, nawet z dyskiem ssd, czyli z najnowocześniejszą wersją dysku twardego. Na pewno od starych dysków się odchodzi, dlatego lepiej wybrać tę nowszą wersję. Jeżeli chodzi o inne parametry, takie jak ram, nie ma problemu aby zakupić laptop z pamięcią RAM nawet do 8 GB. Takie laptopy są dostępne nawet z procesorami ze średniej półki. W dodatku w większości są one bardzo lekkie. Oczywiście nie są one najmniejsze, są dostępne w standardowej wielkości. Poniekąd jest to bardzo duże zdziwienie dla wielu użytkowników. Minusem bardzo często jest rozdzielczość ekranu, bardzo często jest ona niższa niż full HD, a nawet ciężko znaleźć taki z HD. Dlatego graficy niestety nie zadowolą się takim sprzętem. Nie jest trudno znaleźć tak taniego laptopa. Na pewno znajdują się one w ofercie rekomendowanych producentów. Nie są więc to laptopy niewiadomego pochodzenia.

Wszystkie te komputery posiadają najnowsze oprogramowanie, dodatkowo można też wykupić startowe pakiety dodatkowych programów. Tutaj wybór już dla konsumenta. Oprócz tego każdy z komputerów ma ofertę gwarancyjną, którą też za dodatkową opłatą można wydłużyć. Nie jest więc wielką tajemnicą, że takie laptopy do 2000 zł można zakupić i nie będzie to zły sprzęt, ale taki, który bez problemu może przeżyć kilka lat. Zakup laptopa z nowym dyskiem SSD sprawia, że nie trzeba martwić się ewentualnym serwisem. W razie uszkodzenia, takie dyski są dostępne na rynku. Gdyby ktoś posiadał stary model dysku, wtedy mógłby się martwić, tym, że go nigdzie nie otrzyma. W razie, gdyby ktoś chciał lepszego laptopa, może kupić go w wersji używanej. Wtedy jego cena spada.

Laptop czy komputer stacjonarny

Cześć osób, które planują zakup komputer często zastanawiają się, czy może nie zakupić jednak komputera stacjonarnego zamiast laptopa. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że tak naprawdę komputera stacjonarne są tańsze. Jeśli planujesz na zakup laptopa wydać 2000 zł, to jeśli zdecydujesz się na peceta o takich samych parametrach, to w twojej kieszeni zostanie sporo oszczędności. Warto więc zastanowić się, czy koniecznie akurat potrzebny nam jest laptop. Jeśli na laptopie pracujemy w rożnych miejscach wówczas kwestia nie podlega dyskusji. Jeśli jednak ten laptop w zasadzie stoi w jednym miejscu, to może lepiej byłoby jednak zastąpić go komputerem stacjonarnym. W tej samej cenie bowiem możemy zakupić znacznie lepszy sprzęt, z znacznie wyższej wydajności. Naturalnie jednak musisz się liczyć ze zwiększonym poborem prądu przy użytkowaniu peceta.

A może laptop używany?

Laptop do 2000 złJak już wiemy kwota 2000 zł na zakup laptopa nadkłada na nas spore ograniczania. Znalezienie dobrej jakości sprzętu w tej cenie nie jest proste. Jeśli nasz budżet jest sztywny, to może warto byłoby się pokusić o zakup laptopa używanego? W kwocie do 2000 zł można już znaleźć całkiem niezły sprzęt używany. To zazwyczaj laptopy biznesowe. Firmy do jakiś czas dokonują wymiany sprzętu w swoich biurach. Czasami jest to sprzęt w ogóle nie zniszczony i nie noszący śladów użytkowania. To najczęściej bardzo nowoczesne komputery, na które zdecydowanie warto wyłożyć te 200 zł. Mamy wówczas pewność, że zakupiliśmy sprzęt wysokiej jakości. Takie laptopy często objęte są jeszcze gwarancją. Warto więc poważnie zastanowić się nad taką opcją. Po co kupować sprzęt nowy, ale niskiej jakości? Takie komputery będą chodziły wolno i często będą się zacinały. Ich parametry są po prostu zbyt niskie. Natomiast w przypadku używanych laptopów biznesowych możemy liczyć na nowoczesne dyski ssd, oraz bardzo wydajne procesory.

Gdzie szukać takich laptopów? Przede wszystkim w internecie. Na serwisach ogłoszeniowych mrzesz znaleźć mnóstwo tego rodzaju ofert, dodatkowo o dużej rozpiętości cenowej. Warto również odwiedzić lokalne serwisy komputerowe. Tutaj możesz również znaleźć sporo używanych laptopów w idealnym wręcz stanie. Takie serwisy najczęściej mają podpisane umowy z dużymi firmami, które najpierw zaopatrują w sprzęt komputerowy, a później odkupują ten sprzęt jako używany. W takim laptopie zazwyczaj wymieniają dysk ssd, czyszczą komputer i oferują do sprzedaży. To dobra okazja na kupno świetnego komputera po niezbyt wysokiej cenie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here