Cyfrowe aparaty fotograficzne już dawno temu zagościły na stałe w naszym życiu. Rozwój techniki, spadek cen, a także bardzo gwałtowny rozwój mediów społecznościowych spowodowały, że aparat potrzebny jest każdemu. Szkoda tracić tyle ciekawych chwil, które rozgrywają się wokół nas, warto je uwiecznić i cieszyć się nimi przez lata. Jeżeli myślimy nad wyborem aparatu dla siebie, musimy zastanowić się nad tym, jakiego rodzaju fotografią będziemy się zajmować. Jeżeli naszym celem jest przypadkowe robienie zdjęć, bez żadnego planu, tylko jako odzwierciedlenie danej chwili, dobrym wyborem będzie lepszej klasy smartfon zaopatrzony w dużą matrycę i wyświetlacz. Plusem takiego rozwiązania będzie mniejszy koszt, brak dodatkowego gadżetu w kieszeni i elastyczność. Minusem – na pewno gorsza jakość zdjęć.  Jaki Aparat kompaktowy do 500 zł?

Aparat kompaktowy do 500 zł

Aparat kompaktowy do 500 złAparat kompaktowy do 500 zł przeznaczony jest na rynek trochę bardziej wymagającego odbiorcy. W tym segmencie mamy do wyboru mnóstwo konstrukcji różniących się nieznacznie cena i możliwościami. Możemy wybrać model bardziej znanej marki, albo tańszy producenta z Chin. Aparat tego rodzaju łatwo zmieści się w dużej kieszeni, będzie elastyczny i łatwy w użytkowaniu, a jakość zrobionych zdjęć na pewno da nam satysfakcję.

Jeżeli jesteśmy bardziej ambitni i oprócz imprez rodzinnych chcemy fotografować trudniejsze rzeczy, musimy pomyśleć nad wyborem droższego kompaktu. Tu ceny mogą sięgnąć nawet 2000 zł, ale w zamian otrzymamy znakomitą jakość, większe matryce i przede wszystkim doskonałą optykę, zbliżoną niekiedy do lustrzanek. Pejzaże, zwierzęta, fotografia miejska, architektura – wszystkie powyższe tematy uwiecznimy przy użyciu aparatów tej klasy.

Aparaty z wyższej półki

Najwyższa półka to oczywiście cyfrowe lustrzanki z wymiennymi obiektywami. W tym segmencie ceny ogranicza już tylko nasza wyobraźnia. Kilka najwyższej klasy obiektywów i dobre body mogą kosztować nawet sto tysięcy złotych. Takie zestawy to już domena profesjonalistów. Dziennikarstwo, sport, makrofotografia – w tych dziedzinach trudno będzie nam osiągnąć sukcesy bez drogiego lustra i dobrych obiektywów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here