Gdzie zarejestrować domenę?

0
1117

Internet otwiera przed przedsiębiorcami zupełnie nowe możliwości. Dzięki globalnemu zasięgowi sieci dotarcie do milionów potencjalnych klientów jest łatwiejsze i tańsze niż kiedykolwiek. Planując obecność w sieci musimy zacząć od wyboru i rejestracji domeny internetowej. Domena będzie naszym adresem, pod którym internauci będą mogli znaleźć stronę internetową z naszą ofertą. Czym kierować się przy wyborze i rejestracji domeny? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Domeny internetowe

Wybierając domenę trzeba zwrócić uwagę na kilka czynników. Nazwa domeny powinna być stosunkowo krótka i chwytliwa. Dzięki temu będzie łatwa do zapamiętania dla internauty. Nie powinniśmy również w nazwie nadużywać myślników a także polskich znaków. Mogą one powodować u internauty skłonność do popełniania omyłek. Obecnie również należy zwrócić uwagę na to, że nie tylko sama nazwa domeny jest istotna. Bardzo ważne jest również jej rozszerzenie. Oprócz tradycyjnych rozszerzeń domeny takich jak .pl czy .com mamy do dyspozycji dziesiątki innych. Rozszerzenia te mogą wskazywać na charakter naszej działalności lub jej lokalizację.

Na rynku istnieje wiele podmiotów, które rejestrują domeny internetowe. Gdzie tanio zarejestrować domenę internetową? Wpisując takie zapytanie do popularnej wyszukiwarki otrzymamy prawdopodobnie namiary na oferty największych graczy na rynku. Gracze ci kuszą ofertami domen za darmo. Należy mieć się jednak na baczności. Skorzystanie z takiej oferty będzie wiązało się zazwyczaj z koniecznością odnowienia domeny po upływie roku na niezbyt konkurencyjnych warunkach. Dlatego warto zaufać mniejszym podmiotom. Jednym z nich jest kru.pl. Rejestracja domen internetowych w kru.pl to w większości przypadków koszt kilkunastu złotych. Dodatkowo tanie domeny na kru.pl odnawiane są na znacznie korzystnych warunkach finansowych niż u większości rejestratorów. W przypadku odnowienia domeny .pl oszczędność może dochodzić nawet do kilkudziesięciu procent w porównaniu z ofertami rynkowych potentatów.

Domena internetowa to wizytówka naszego biznesu. Jednak jest to dopiero początek drogi w biznesie internetowym. Warto jednak do tematu podejść rozważnie. Odpowiednio dobrana nazwa domeny może być znakomitą trampoliną dla naszej działalności.

Więcej: https://www.kru.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here