Instalacja elektryczna w domu

Budując dom nasuwa się pytanie: co można zrobić by oszczędzić jak najwięcej? Niewątpliwie są takie prace, których samemu zrobić się nie da bądź jest to bardzo ciężkie zadanie. Firmy deweloperskie, które budują domy bardzo często zawyżają ceny różnych instalacji. To właśnie na tym można najwięcej zaoszczędzić. Wystarczy jedynie, że samemu zagłębi się w temat. Czy urządzenia elektryczne oraz instalacje to temat na tyle ciężki by potrzeba było osoby z tytułem zawodowym by się z tym uporać? Jak się okazuje – nie. Wystarczy poświęcić trochę czasu przeglądając Internet by poznać tajniki elektrotechniki i poznać zasady by między innymi ochrona przed skutkami przepięć była możliwie jak najbardziej efektywna ale i tania.

Firmy z branży elektrycznej, które wykonują instalacje elektryczne mają niepisane umowy z hurtowniami jak na przykład https://sklep.elektrospark.pl/aparatura-modulowa,7449.html oferującymi niezbędne elementy do rozdzielnic. Mimo, że dostają bardzo duże zniżki i miedzy innymi aparatura modułowa może być dużo tańsza – deweloperzy niechętnie informują swoich inwestorów o korzystniejszej ofercie cenowej jaką uzyskują na aparaty elektryczne. Dlatego też warto samemu zainteresować się tym tematem. W momencie gdy znamy projekt elektryczny, sami możemy skontaktować się z hurtownią elektryczną. Będąc klientem indywidualnym co prawda nie dostaniemy tak dużego rabatu jak firmy, które zajmują się układaniem instalacji elektrycznych, ale to co uda nam się utargować zostaję w naszej kieszeni a nie w portfelu wykonawcy, który będzie robił nam instalację.

Różnica cen aparatów, jakie firmy świadczące prace elektryczne, przedstawia w kosztorysie stanowi bardzo dużą część ogólnych kosztów. Gdy weźmiemy zakup wszelkich potrzebnych elementów jak aparatura modułowa na siebie, momentalnie okaże się, że jesteśmy w stanie zredukować cenę końcową usługi o około 10%. Co przy wycenie dla małego domu jednorodzinnego wahającej się w okolicach 50 tysięcy złotych robi naprawdę dużą różnicę. Jeśli nie chcemy jej wydać na inne rzeczy, możemy dołożyć do lepszych jakościowo aparatów tak aby między innymi ochrona przed skutkami przepięć była jeszcze bardziej skuteczna niż ta, która została wpisana do projektu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here