telefon
fot. pexels.com

Zazwyczaj to komputer chronimy przed różnego rodzaju wirusami. Telefon w tej kwestii traktujemy nieco po macoszemu. Niepotrzebnie, ponieważ o telefon należy zadbać równie mocno. Dowiedz się dlaczego jest to tak ważne i co należy dokładnie zrobić, aby tak było?

Zobacz też: http://www.gautama.pl/jaki-antywirus-na-androida/

Chroń swój telefon

Wiele osób zazwyczaj nie zabezpiecza swojego telefonu. Oczywiście robi to odnośnie komputera – kupując coraz to nowe i lepsze antywirusy oraz inne systemy czy programy zabezpieczające. Jeśli natomiast chodzi o telefon, to kwestię tę pomija całkowicie. Z czego może to wynikać? Otóż wielu osobom wydaje się, że na telefon raczej nikt się nie włamie, nie wykradnie danych. Pojawia się tutaj bardzo ważna zagwostka – co jest takim powodem, że względem telefonu i komputera postępujesz inaczej? Z telefonu korzystasz równie często, a rozwój nowoczesnych technologii sprawia, że ze smartfona korzystamy nawet częściej i w bardziej intensywny sposób. Właśnie z tego względu należy sobie uświadomić, że o telefon należy równie dbać, co o komputer.

Jak chronić telefon?

Jak zatem zabezpieczyć telefon przed włamaniem lub wykradzeniem danych prywatnych? Jest na to wiele sposobów. Poniżej znajdziesz te, które możesz wdrożyć praktycznie od zaraz:

  • ustaw sobie hasło na telefon – może to być hasło ruchowe lub cyfrowe, a najlepiej aby było personalizowane, czyli na dotyk twoich palców lub wykrywające twarz; zadbaj o to, aby hasło nie było proste, a w tym nie było datą twoich urodzin, ponieważ jest to najpowszechniejszy typ hasła i najprościej jest je złamać
  • wylogowuj się ze stron – to jeden z najczęściej popełnianych błędów, wiele osób loguje się do social mediów lub na inne strony, gdzie przechowywane są różnorodne dane, a później nie wylogowuje się z nich; pamiętaj, aby zawsze się wylogować, dzięki temu zmniejszysz możliwość włamania się na twoje profile
  • ostatnim ważnym krokiem jest zainstalowanie antywirusa na telefon; Najlepiej wykupić pakiet antywirusa, który jest dedykowany na komputery stacjonarne i jednocześnie na smartfony.

Przeczytaj też: http://3gplay.pl/wskazowki-do-telefonicznej-fotografii-czyli-jak-robic-zdjecia-telefonem/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here