nintendo switch

Nintendo Switch to konsola do gier wydana w 2017 roku. Pomimo obecności już takich marek jak Playstation 4 czy Xbox One, to konsola Nintendo Switch sprzedała się rewelacyjne i do dziś nadal znajduje wielu odbiorców, głównie za sprawą gier wydawanych wyłącznie na Nintendo takich jak: Zelda, Animal Crossing czy seria Mario. Czy warto kupić konsolę Nintendo Switch w 2021 roku? Wszystko zależy od tego jakiego rodzaju graczami jesteśmy.

Nintendo oferuje nam szeroki katalog własnych gier, które są wyjątkowe i nie znajdziemy ich na innych platformach. Jednak możemy zapomnieć o grze w najnowszego Battlefielda czy polskiego Cyberpunka 2077. Moc jaką oferuje konsola jest nie wystarczająca aby myśleć o płynnej rozgrywce w najnowszych tytułach AAA. Do takich gier stworzone są bardzo wydajne PC oraz konsole najnowszej generacji, czyli PS5 oraz Xbox Series X i S. Nintendo może służyć nam, również, jako konsola przenośna co jest jej niewątpliwym atutem.

Jak konsola prezentuje się pod kątem dostępności oraz ceny?

Jeśli chodzi o pierwszą kwestię to tutaj nie uświadczymy żadnych problemów i kupimy ją w każdym sklepie elektronicznym. Natomiast za konsolę przyjdzie nam zapłacić blisko 1350 złotych. Cena w porównaniu do konsol nowej generacji stoi na naprawdę bardzo atrakcyjnym poziomie, ponieważ w związku z pandemią oraz trudną dostępnością ceny nowych konsol osiągają pułap nawet 3000 złotych. Warto sprawdzać co jakiś czas promocje na Nintendo Switch, ponieważ z racji, że konsola ma już 4 lata na karku często można ją znaleźć w niższej cenie.

Firma Nintendo wypuściła również wersję Lite konsoli która głównie rożni się tym, że oferuje nam grę tylko i wyłącznie przenośną. Jej cena aktualnie wynosi około 1000 złotych, jednak można spotkać promocję gdzie cena może wynieść nawet 500 złotych. Mało tego dosłownie kilka dni temu na rynek została wypuszczona ulepszona wersja o nazwie Nintendo Switch Oled, której główną zaletą jest jak sama nazwa wskazuje znacznie lepszy ekran poprzez wykorzystanie technologii Oled. Jednak są aktualnie bardzo duże problemy z zakupem tej wersji z powodu pandemii tak jak ma to miejsce z wcześniej wspomnianymi już konsolami Playstation oraz Xbox. Konsola niezależnie od tego w jakiej wersji jest godna polecenia, a Nintendo nie zwalnia tempa i nadal stale ją rozwija oraz wypuszcza świetne gry.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here