Przełączniki sieciowe HPE

Przełącznik sieciowy (inaczej switch) to urządzenie, którego głównym zadaniem jest łączenie ze sobą segmentów sieci komputerowej. Przekazuje on ramki między segmentami sieci, jednocześnie dobierając odpowiedni port przełącznika, na który ma być przekazana ramka. Ogromną zaletą przełącznika sieciowego jest jego duża dokładność – odrzuca on błędne ramki, a także mapuje adresy MAC w ramach węzłów każdego przyłączonego segmentu sieci. W momencie, gdy ramka pojawia się na porcie przełącznika, określany jest adres sprzętowy, źródłowy, a także docelowy, następnie te adresy są porównywane z tablicą, która odpowiada za realizacje powiązań segmentów sieci oraz adresów sprzętowych. W momencie gdy adres docelowy znajdowany jest w tablicy powiązań danego segmentu sieci, ramka jest przesyłana w to miejsce. Na rynku dostępnych jest wiele różnych przełączników sieciowych, które mogą różnić się parametrami oraz dodatkowymi funkcjonalnościami. Ten krótki tekst został stworzony po to, aby przybliżyć Państwu tematykę przełączników sieciowych, a także ofertę konkretnej marki, którą jest HPE. Zapraszamy do lektury!

HPE – lider na rynku urządzeń sieciowych

HPE, czyli Hewlett-Packard Enterprise to marka zajmująca się tworzeniem najwyższej jakości rozwiązań sieciowych dla profesjonalistów. Wszystkie rozwiązania proponowane przez tego producenta cechują się przede wszystkim wysoką jakością wykonania, niezawodnością, funkcjonalnością, kompatybilnością i dobrym stosunkiem ceny do jakości. Produkty te często wybierane są przez klientów, którym zależy na tym, aby w swoi przedsiębiorstwie użytkować najlepsze spośród dostępnych na rynku produktów. W ofercie marki HPE znaleźć możemy między innymi: serwery, przełączniki sieciowe, opcje serwerowe, kable, oprogramowanie, sprzęt sieciowy oraz usługi informatyczne. Produkty te na pewno spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Przełączniki sieciowe oferowane przez HPE

aruba networks

W tym artykule skupimy się na jednej kategorii produktów oferowanych przez markę HPE, a dokładniej na przełącznikach sieciowych, czyli switchach. Ogromną zaletą wszystkich przełączników sieciowych HPE jest łatwość wdrażania, intuicyjna obsługa i możliwość dopasowania do każdej infrastruktury sieciowej. Jak w przypadku wszystkich swoich produktów, marka dba o to, aby wykorzystywać wszystkie dostępne najnowsze technologie i tworzyć urządzenia wyróżniające się wytrzymałością oraz niezawodnością. W ofercie marki znajdziemy produkty dostosowane do różnych potrzeb klientów – zarówno dla przedsiębiorstw mniejszej wielkości, jak i dla większych firm. W kataloguje switchy HPE znajdziemy między innymi urządzenia wspierające okablowanie światłowodowe poprzez zaimplementowane porty SFP+. Przełączniki sieciowe HPE umożliwiają także zarządzanie obsługą trzech warstw oraz wspierają kluczowe standardy komunikacyjne: IEE 802.3, 802.3ab i 802.3u. Odpowiednie wykorzystanie przełącznika sieciowego w przedsiębiorstwie pozwala na stworzenie wydajnej sieci, która może być skalowana w miarę rozwoju firmy. Warto zwrócić uwagę na dokładne specyfikacje oferowanych przez HPE produktów, ponieważ są one bardzo różnorodne i mogą spełnić najróżniejsze potrzeby. Przed wyborem warto wziąć pod uwagę specyfikę danego przedsiębiorstwa. Większość produktów marki HPE objęta jest wieczystą gwarancją producenta.

HPE Aruba – co wyróżnia tę linię przełączników?

Aruba to jedna z najpopularniejszych linii przełączników oferowanych przez markę HPE. Zastosowanie właśnie tych switchy zagwarantuje Państwu stabilne, wydajne i bezpieczne działanie infrastruktury sieciowej. Dostępne w asortymencie thomas it przełączniki sieciowe Aruba posiadają  do 48 portów PoE+ oraz od dwóch do czterech portów SFP+.

Dlaczego warto wybrać przełączniki sieciowe Aruba? Przede wszystkim dlatego, że cechują się one wysoką wydajnością, a także zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa sieci, co jest niezwykle istotne dla wszystkich rozwijających się przedsiębiorstw. Dodatkowym ułatwieniem jest dedykowany system operacyjny ArubaOS-Switch, który służy do wygodnego zarządzania przełącznikami tej linii. Ogromną zaletą jest również pełna integracja sieci. Z tej linii przełączników zadowoleni będą nawet najbardziej wymagający użytkownicy.

Aruba 2530 24G – przykładowy switch marki HPE

j9856a

Przykładowym przełącznikiem, na który warto zwrócić uwagę wybierając urządzenia dla przedsiębiorstwa, jest Aruba 2530 24G. Ten switch wyposażony jest w 24 gniazda PoE+, 4 porty SFP+ i złącze światłowodowe. Urządzenie obsługuje wiele standardów komunikacyjnych, pełny dupleks, protokół drzewa rozpinającego oraz podporę kontroli przepływu. To urządzenie idealnie sprawdzi się jako przełącznik brzegowy, ponieważ zapewnia bardzo wysoką prędkość przesyłania danych, jednocześnie gwarantując wyjątkowo niską wartość opóźnienia. Jest to przełącznik zarządzalny, który wykorzystuje innowacyjną technologię zarządzania, jaką jest Intelligent Management Center. Ten switch kompleksowo obsługuje również wszystkie funkcje warstwy 2. Wykorzystanie protokołu SNMP oraz wiersza poleceń i przejrzystego, graficznego interfejsu w przeglądarce internetowej – wszystkie te cechy odpowiadają za łatwość, obsługi, wdrażania i zarządzania tym przełącznikiem. Warto zwrócić uwagę również na fakt, że ten przełącznik pozwala na zmniejszenie ogólnych kosztów eksploatacji sieci, dlatego jest idealnym rozwiązaniem dla klientów, dla których istotne są aspekty ekonomiczne. Produkt jest objęty ograniczoną gwarancją wieczystą producenta.

Gdzie zakupić przełączniki sieciowe od HPE?

Najlepszą opcją w przypadku zakupu zaawansowanych rozwiązań sieciowych (jak na przykład switche HPE) jest skorzystanie z usług profesjonalnego dystrybutora, jakim jest na przykład thomas it. W naszej ofercie posiadamy bardzo wiele produktów marki HPE, w tym szeroki wybór różnorodnych przełączników. Nasi konsultanci z chęcią pomogą każdemu z klientów w wyborze odpowiednich sprzętów dla danego przedsiębiorstwa.

Jeżeli zapoznanie się z powyższym tekstem sprawiło, że mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące przełączników sieciowych – zachęcamy do skontaktowania się z ekspertami thomas it, którzy z chęcią udzielą Państwu profesjonalnej porady i pomogą rozwiać wszelkie wątpliwości. Jesteśmy przekonani, że zakup wydajnych i niezawodnych urządzeń sieciowych jest jednym z wielu istotnych kroków do sukcesu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 32 444 94 30 bądź e-mailowego: info@thomas-it.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here