kontakty
fot: pixabay.com

Zakup nowego telefonu to dla wielu z nas nie lada wyzwanie. Nie dość, że musimy przebrnąć przez niezwykle obszerną ofertę aparatów jaką mamy na rynku, to również musimy zmierzyć z wyzwaniem polegającym na nauczeniu się obsługi nowego urządzenia. Czasami zmiana ta jest może być bardzo duża jak w przypadku przejść z tak zwanych analogowych telefonów komórkowych na pojawiające się kilka lat temu smartfony z ekranem dotykowym.

Zobacz też: http://trzypion.pl/jak-przeniesc-kontakty/

Młodsze pokolenie zapewne nie będzie pamiętać jakie dylematy mogły towarzyszyć  wówczas użytkownikom tym nowych modeli. Czy warto zmienić sprawdzony telefon na taką nowość. 

Nowy telefon- wielka zmiana

Jak sobie poradzę z pisaniem na dotykowym ekranie i jak przebrnę przez mnogość funkcji. Obecnie nikt już nie zadaje sobie tego typu pytań. Smartfony z ekranem dotykowym opanowały już od dłuższego 99 procent rynku telefonów komórkowych. Niewielki udział w rynku mają nadal komórki z poprzedniej generacji. Telefony z dużymi, wyczuwalnymi guzikami i głośnymi dzwonkami, są częstym prezentem jaki wybieramy na dzień babci i dziadka. Często nie ma konieczności aby stresować naszych seniorów nowościami i na siłę uczyć obsługi ekranu dotykowego.

Dla naszej babci czy też dziadka będzie ważna mocna bateria, duże przyciski z wyraźnym opisem a także, wspomniany wcześniej głośny dzwonek. 

Młodzi użytkownicy zapewne będą szukać dla siebie telefonu z jeszcze większą pamięcią ram, lepszym aparatem,  oraz większym ekranem dotykowym, szczególnie jeżeli telefon służy im na co dzień do oglądania filmów, lub też do gier. 

Przenoszenie kontaktów z telefonu na telefon

We wspomnianych wcześniej modelach telefonu przekoszenie kontaktów polegało na kopiowaniu zapisanych danych  na kartę sim poprzez opcję ustawień w telefonie. Na karcie mieściło się tylko część kontaktów, resztę niestety należało niestety przepisać ręcznie. Obecnie przenoszenie zarówno kontaktów jak i zdjęć, filmów i innych plików jest jeszcze łatwiejsze. Wszystkie dane na naszych telefonach zarówno w systemie Android jak również IOS zapisywane są w tzw. Chmurze. Jeżeli zmieniamy np. iphona na nowszy model tej samej marki, nowy telefon po włączeniu i konfiguracji podstawowych danych poprosi nas o podanie hasła do chmury, gdzie przechowywane są nasze kontakty.  W kolejnych krokach, zostaniemy również zapytani o to, czy chcemy przenieść dane na nowy telefon. Sytuacja wygląda podobnie dla systemu android. Zapewne każdy  z nas bez większych problemów poradzi sobie z tym wyzwaniem.

Przeczytaj też: http://www.lifebox.pl/jak-rozwinac-swoj-kanal-na-youtube/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here