folia zabezpieczająca

Podczas użytkowania smartfona niejednokrotnie zdarzają się nam wypadki, które mniej lub bardziej uszkadzają powierzchnię jego dość delikatnego ekranu. Nie licząc tych razów, po których nasze urządzenie może kompletnie przestać działać, po kilku takich zderzeniach z twardą nawierzchnią pojawia się coraz więcej rys i pęknięć. Utrudniają one korzystanie ze smartfona i po prostu nieestetycznie wyglądają dla użytkownika. Nawet jeśli bardzo dbamy o nasz smartfon, zdarzają się niezaplanowane sytuacje. Na przykład gdy ląduje on w jednej kieszeni płaszcza wraz z kluczami o ostrych krawędziach. Jak temu zaradzić? Oprócz zwyczajowej ostrożności o nasze urządzenie, warto też zainwestować w ochronę jego ekranu i reszty obudowy. Prócz etui, które zakrywa jego przednią część, najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest folia zabezpieczająca.

Folia zabezpieczające na ekran smartfona

Chroni ona ekran smartfona przed zarysowaniami, jest mało widoczna na powierzchni telefonu oraz stosunkowo niedroga. Ponadto jest dostępna dla każdego modelu telefonu i odpowiednio do niego dopasowana. Jest dobrym rozwiązaniem, gdy chcemy zadbać o kondycję wyświetlacza. Jeśli natomiast czujemy, że jest to niewystarczające, lepszą opcją może być tak zwane szkło hartowane. Również naklejane na ekran i ewentualnie na tylną obudowę, powinno dawać ochronę przed niegroźnymi upadkami, i mocniejszymi rysami.

Natomiast gdy folia lub szkło porysują się czy zniszczą w inny sposób, wystarczy odkleić je i wymienić na nowe, według dokładnych instrukcji użytkowania zawartych razem z produktem. Nałożenie jej może zajmować trochę czasu, ponieważ przed aplikacją ekran powinien być idealnie czysty, a każda drobinka kurzu może spowodować późniejsze wystąpienie bąbelków powietrza pod jej powierzchnią. Więc jeśli mamy z tym problem, możemy zgłosić się do pierwszego lepszego salonu z telefonami komórkowymi, sklepu z elektroniką czy serwisu i tam powinniśmy uzyskać pomoc. Niektóre firmy przy zakupie folii oferują również jego aplikację w cenie samego produktu, czy też w niektórych przypadkach, dożywotnią gwarancję.

Jedynym minusem posiadania jej na wyświetlaczu naszego telefonu jest fakt, że może ona w mało zauważalny sposób zmniejszyć podatność na dotyk.
Rozwiązanie to pozwoli nam oszczędzić na pewno dużo pieniędzy na wymianie ekranu czy też szklanej obudowy naszego urządzenia podczas niespodziewanych wypadków. Więc jeśli mamy tendencję do bycia nieuważnym lub po prostu chcemy zabezpieczyć się i być mądrym „przed faktem”, warto przemyśleć zakup takiego zabezpieczenia na nasz smartfon.

Folie specjalistyczne

Istnieją również różnego rodzaju folie specjalistyczne, na przykład prywatyzujące zmniejszają kąt widzenia wyświetlacza, dzięki czemu tylko my widzimy co dzieje się na ekranie. Jest to przydatne gdy korzystamy z aplikacji bankowej lub innych ważnych danych osobowych. Lub gdy po prostu cenimy sobie prywatność w miejscach publicznych, takich jak komunikacja miejska. Spotkać możemy też szkła i folie do zakrzywionych powierzchni, które dzięki swoim właściwościom same pozbywają się powstałych ewentualnie pęcherzyków powietrza.

To tylko dwa z wielu przykładów, ale dzięki tej różnorodności każdy użytkownik powinien znaleźć coś dla siebie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here