zegarki hybrydowe

Bardzo często mówi się o smartwatchach (czyli „inteligentnych zegarkach”) i o tym, czy są one lepszym rozwiązaniem niż zegarki tradycyjne, czy też nie. Warto przy tym pamiętać, że istnieje jeszcze trzecia kategoria zegarków, która została przez wiele osób nieco zapomniana, ale która warta jest uwagi. Mowa tutaj oczywiście o tak zwanych zegarkach hybrydowych.

Mimo tego, że nie słyszy się o nich już bardzo często, to wciąż pojawiają się nowe, ciekawe modele. Dlatego też zdecydowaliśmy się przygotować ten artykuł, w którym wyjaśnimy, czym dokładnie są zegarki hybrydowe. Odpowiemy także na pytanie, czy są lepsze od smartwatchy (i tradycyjnych zegarków). Zapraszamy!

Czym są zegarki hybrydowe?

Hybryda to połączenie dwóch rzeczy, wiele osób nie zdziwi więc zapewne informacja, że zegarki hybrydowe to połączenie zegarków tradycyjnych i smartwatchy. Wyglądają one na pierwszy rzut oka zazwyczaj jak zupełnie normalne zegarki, ze wskazówkami i ewentualnie datownikiem, ale w rzeczywistości są one znacznie bardziej „inteligentne” niż wyglądają.

Dokładne funkcje zegarków hybrydowych zależą od modelu (recenzji poszczególnych zegarków warto szukać na Tech Polska i podobnych portalach), ale wśród tych najczęściej spotykanych można wymienić rejestrowanie kroków i spalonych kalorii, a także jakości i długości snu. Niektóre także potrafią mierzyć puls czy natlenienie krwi. Można więc powiedzieć, że mają funkcje dość podobne do smartwatchy – i w większości przypadków również można je połączyć z telefonem komórkowym za pomocą Bluetootha.

Warto wskazać, że z uwagi na swoją konstrukcję, zegarki hybrydowe zwykle wytrzymują na jednym naładowaniu znacznie dłużej niż zwykłe smartwatche, mimo faktu, że godzinę można sprawdzić w każdym momencie, bez konieczności podnoszenia nadgarstka (niektóre smartwatche mają co prawda tryb zawsze włączonego ekranu, ale bardzo szybko zużywa on baterię).

Czy zegarki hybrydowe są lepsze od smartwatchy?

Nie można jednoznacznie powiedzieć, aby zegarki hybrydowe były lepsze lub gorsze od smartwatchy. Wszystko zależy od preferencji danej osoby. Jeśli ktoś woli bardziej klasyczne akcesoria, ale jednocześnie podobają mu się takie nowoczesne funkcje, jak liczenie kroków, zegarki hybrydowe mogą być dla niego.

Z kolei bardziej wymagający użytkownicy, którzy chcą za pomocą zegarka odbierać powiadomienia czy sterować muzyką, powinni skierować się w stronę smartwatchy (informacje na ich temat również można znaleźć na Tech Polska i innych portalach technologicznych). Warto wspomnieć, że w ich przypadku również można ustawić tarczę ze wskazówkami, chociaż oczywiście będzie ona prezentować się mniej autentycznie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here