Dzisiaj trudno sobie wyobrazić życie bez telefonu komórkowego. Towarzyszy nam on wszędzie, nawet w pracy. Przeważnie możemy spokojnie korzystać z telefonu pracy, ale w niektórych firmach nie jest to mile widziane. Dlatego warto się zastanowić jaki telefon do pracy wybrać, aby nie przeszkadzał on naszemu pracodawcy.
Jaki telefon do pracy?
Wybór telefonów jest ogromny i tak naprawdę każdy jest wstanie spełnić nasze oczekiwania. Ważniejsze się wydaje to w jaki sposób my posługujemy się tym urządzeniem. Jeżeli ciągle będzie słuchać głośno jakieś powiadomienia z serwisów społecznościowych bądź wiadomości, to nawet najcierpliwszy pracodawca może stracić cierpliwość. W końcu pracujesz dla niego, więc czas spędzony w jego pomieszczeniu powinien być przeznaczony na pracę i nic nie powinno Ciebie od niej odciągać. Z tego powodu niektórzy pracodawcy żądają zostawienie telefonów komórkowych poza miejscem pracy. W pewnym sensie mają do tego prawo, ponieważ telefony potrafią bardzo rozpraszać uwagę i przez to stajemy się mniej efektywnymi pracownikami.
Telefony do wielu zadań
Nie musimy kupować osobno telefonu do pracy i do rozrywki. Możemy posiadać urządzenie jakie tylko chcemy, ale pamiętajmy, żeby telefon wyciszyć jeżeli jesteśmy w pracy. W szczególności jest to istotne gdy pracujemy w jednym pomieszczeniu z więcej niż jedną osobą. Nasz telefon może nie tylko nam przeszkadzać w wykonywaniu zawodowych obowiązków. Z tego właśnie powodu warto zadbać, żeby dzwonki były wyciszone i co chwilę nie przychodziły nam żadne głośne powiadomienia. Wtedy nikomu nie będzie przeszkadzał nasz telefon i zawsze będziemy mogli go mieć pod ręką. Każdy będzie mógł się z nami skontaktować, więc zawsze będziemy wiedzieli co się dzieje u bliskich nam osób.
Nowoczesne telefony komórkowe
Niektóre zawody wymagają wręcz posiadania nowoczesnego telefonu komórkowego. Coraz częściej to właśnie przez popularną komórkę wykonujemy swoją pracę. Nie tylko dzwonimy i odbieramy telefony, ale również wykonujemy mnóstwo innych czynności. Telefony komórkowe posiadają przecież dzisiaj praktycznie takie same funkcje jak komputer. Za pomocą tego urządzenia można zrobić wszystko, więc nic dziwnego, że w pracy również z niego korzystamy.
telefonach czytamy maile, odpowiadamy na nie, sprawdzamy najnowsze wiadomości związane z naszą pracę, a również tworzymy dokumenty tekstowe lub inne, które są potrzebne pracodawcy. Jeżeli posiadamy telefon służbowy, za który płaci nam szef, to wykonujmy te wszystkie rzeczy. Jeśli natomiast robimy to na własnym telefonie, to jednak powinniśmy się zastanowić nad tym czy wykorzystywać go do celów zawodowych. Zazwyczaj nawet się nad tym nie zastanawiamy, ale jeżeli pracodawca chce, żebyśmy wykonali dla niego jakąś rzecz, to powinien nam zapewnić urządzenie, które nam pozwoli na wykonanie zadania. Zresztą nie możemy być cały czas w pracy. Jeżeli nie posiadamy telefonu służbowego, to tak naprawdę nie mamy obowiązku wykonywać poleceń szefa po wyjściu z budynku firmy.
Nowoczesne urządzenia sprawiły, że powoli zaczął nam się zlewać świat zawodowy z osobistym. Coraz więcej czasu spędzamy w pracy, nawet jeżeli nie znajdujemy się w niej fizycznie. Wielu z nas goni za pieniądzem, ponieważ chcemy zarobić jak najwięcej. Większość dnia tracimy na pracę przed komputerem czy rozmowy przez telefon komórkowy. Zaczynamy coraz rzadziej rozmawiać osobiście z innymi ludźmi i przez to psują się relacje międzyludzkie. Spróbujmy to zmienić póki jeszcze nie jest za późno. Miejmy wszystkie nowoczesne urządzenia i korzystajmy z nich kiedy tylko chcemy, ale niech one nie zastąpią nam ludzi. Róbmy to z rozsądkiem. Niech nasze rozmowy telefonicznie nie przeszkadzają innym osobom.
Popularność telefonów komórkowych
Telefony komórkowe stały się obowiązkowym urządzeniem, które musi posiadać każdy. Dzisiaj bardzo może zdziwić fakt, że ktoś nie posiada telefonu komórkowego. Zauważmy, iż popularne kiedyś telefony stacjonarne praktycznie zostały zapomniane. Jeżeli pytamy kogoś o numer, to zazwyczaj myślimy o numerze telefonu komórkowego i nawet nie pomyślimy o urządzeniu stacjonarnym. Dzisiaj zawsze i o każdej porze możemy się dodzwonić do kogoś i przez to czasami trochę straciliśmy dobre manier.
Zdarza się, że się denerwujemy, że ktoś nie odbiera telefonu, ale pamiętajmy, że może w tej chwili robić coś innego i naprawdę nie zawsze mieć telefon przy sobie. W przeszłości było łatwiej, ponieważ nie widzieliśmy przeważnie kto dzwoni i jeśli nie mieliśmy ochotę na rozmowę, to wystarczyło nie odbierać telefonu stacjonarnego i powiedzieć później, że nie było nas w domu. Dzisiaj każdy wymaga, że odbierzemy telefon zawsze, a jak tego nie zrobimy, to pojawiają się pytania, na które później musimy odpowiedzieć. Jedni się o nas boją, drudzy martwią, a dla trzecich nieodebranie przez nas telefonu oznacza zdradę.