Selfie stick – modny i praktyczny gadżet do telefonu

0
1415

Selfie stick to popularny uchwyt do robienia zdjęć telefonem, który przyda się wszystkim entuzjastom fotografii. Powstał zaledwie kilka lat temu, a natychmiast spodobał się nie tylko nastolatkom, ale także turystom i profesjonalnym fotografom, którzy upatrzyli się w tym praktycznym gadżecie ciekawego narzędzia pracy. Co sprawia, że tak prosty w budowie dodatek do obsługi telefonów zdobył wiernych fanów na całym świecie?

O fenomenie tego gadżetu stanowi zwłaszcza poszerzona możliwości wykonania niezapomnianego zdjęcia. Bez tego specjalnego kijka niemożliwym wcześniej było uchwycenie na jednym kadrze szerokiej panoramy z krajobrazem oraz wszystkich przyjaciół. Ten niepozorny element rzeczywiście dużo zmienił w fotografii, będąc wydłużeniem ręki. Po wielkim rozbłysku selfie, czyli robienia sobie zdjęć przednim obiektywem w telefonie z ręki, selfie stick idealnie wpisał się w zapotrzebowanie współczesnych konsumentów. Przekonał ludzi na całym świecie swoją prostą budową i intuicyjnym sposobem użycia. Selfie stick od profesjonalnego i renomowanego producenta gwarantuje stabilność konstrukcji, a dzięki temu także bezpieczeństwo użycia. Stojąc na szczycie kanionu i chcąc zrobić sobie zdjęcie z oddali, aby uchwycić szerszą perspektywę, nie trzeba się zatem martwić o to, że telefon spadnie w przepaść.

Dostępne rodzaje selfie sticków

Ogromna popularność tego urządzenia sprawiła, że jest już dostępny w wielu wariantach. Choć pozornie wszystkie wyglądają tak samo, to w rzeczywistości warto jest się upewnić jakie właściwości i funkcje ma każdy z nich, aby uniknąć rozczarowań. Podstawowa wersja mini jest w zasadzie tak zwanym “przedłużeniem ręki”. Należy włączyć aplikację aparatu w telefonie, ustawić samowyzwalacz i wtedy odpowiednio ustawić się do zdjęcia. Nieco bardziej zaawansowaną wersją są selfie sticki wykorzystujące technologię Bluetooth. W tym przypadku za pośrednictwem przycisku na kijku możemy kontrolować moment zrobienia zdjęcia, co daje zdecydowanie więcej możliwości, bez potrzeby ustawiania samowyzwalacza. Droższe modele posiadają też wiele funkcji dodatkowych – specjalną lampę doświetlającą lub lusterko. Zupełnie osobną kategorią są selfie sticki do profesjonalnych kamer, używanych najczęściej przy sportach ekstremalnych. Gwarantują one nie tylko wysoką jakość obrazu, płynność nagrania, ale także ułatwiają ogólne sterowanie kamerą dając dużo większy zasięg możliwości. Warto jest się zastanowić w jakich sytuacjach będziemy używać selfie sticka, co zdecydowanie pomoże podjąć odpowiednią decyzję.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here