Słuchawki dla gracza

Każdy fan gier doskonale wie, że podczas rozgrywek dźwięk jest równie ważny jak obraz. Efekty specjalne i soundtrack sprawiają, że możesz zatopić się w wirtualnym świecie. Jakie słuchawki wybrać, by cieszyć się dźwiękiem najwyższej jakości?

Słuchawki dla gracza – douszne czy nauszne?

Wybierając słuchawki bezprzewodowe, należy wziąć pod uwagę wiele parametrów. Poszukiwania należy jednak rozpocząć od określenia, jaki typ słuchawek chcemy kupić – nauszne czy douszne. Te dwie grupy różnią się konstrukcją – każda z nich ma swoje mocniejsze i słabsze strony. Słuchawki douszne, jak sama nazwa wskazuje, umieszczane są wewnątrz małżowiny usznej. Modele tego typu wybierane są przede wszystkim przez osoby, którym zależy na niewielkich, mobilnych słuchawkach. Słuchawki douszne bez problemu zmieszczą się pod czapką czy kapturem. Niewielkie wymiary i mała waga umożliwiają wygodny transport słuchawek i komfortowe słuchanie muzyki podczas podróży czy podczas spaceru. Słuchawki douszne to częsty wybór osób aktywnych fizycznie.

Do użytku domowego zdecydowanie lepiej nadają się słuchawki nauszne. Modele z tej grupy nie są umieszczane w uszach – przylegają do nich na zewnątrz. W porównaniu do słuchawek dousznych modele nauszne lepiej tłumią dźwięki z otoczenia i zapewniają lepszą jakość dźwięku. Większe wymiary i masa mogą przeszkadzać podczas podróży czy treningu, ale w warunkach domowych nie stanowią problemu. Modele nauszne z wyższej półki wyposażone są w miękkie poduszki i regulowany pałąk – dzięki temu nawet wielogodzinne korzystanie słuchawek nie powoduje dyskomfortu czy bólu.

Słuchawki bezprzewodowe – postaw na wygodę

Jeszcze parę lat temu na rynku dominowały słuchawki, które podłączało się do źródła dźwięku za pomocą kabla jack. Technologia bezprzewodowa wypiera kable z kolejnych urządzeń – również ze słuchawek. Bezprzewodowe słuchawki odbierają dźwięk przy użyciu technologii Bluetooth. Standard ten jest konsekwentnie dopracowywany i dzięki zastosowaniu zaawansowanych koderów dźwięków umożliwia przesyłanie sygnału w coraz wyższej jakości. Za pośrednictwem Bluetootha połączysz słuchawki ze smartfonami i laptopami, konsolami i smart TV. Słuchawki bezprzewodowe to idealne rozwiązanie dla graczy – przewód nie ogranicza ruchów, nie trzeba również pamiętać o odłączaniu słuchawek przed wstaniem od konsoli czy komputera.

ANC – dźwięk bez zakłóceń

Odcięcie się od odgłosów otoczenia umożliwia całkowite zanurzenie się w grze. Taki komfort oferują modele słuchawek z systemem ANC – Active Noise Cancelling (pol. aktywne tłumienie hałasu).

W słuchawkach zamontowane są miniaturowe mikrofony, które wyłapują odgłosy z otoczenia. Następnie układ elektroniczny analizuje specyfikę wychwyconych dźwięków i generuje fale, które są ich odwrotnością. W ten sposób niepożądane hałasy zostają usunięte. System ANC potrafi wyeliminować zgiełk uliczny, odgłos pracującego silnika, głośne rozmowy. Słuchawki z systemem aktywnego tłumienia hałasu sprawdzają się nie tylko podczas podróży komunikacją miejską, ale także w biurze czy w domu. Dzięki nim nic nie będzie zakłócało Ci rozgrywek!

Bezprzewodowe słuchawki Sony – idealne dla graczy

Szeroki wybór nausznych słuchawek Bluetooth dostępny jest w ofercie Sony. Dopracowana konstrukcja i zaawansowane rozwiązania sprawiają, że sprzęt tej marki spełnia wymagania nawet najbardziej wybrednych użytkowników.

Ciekawą propozycją są bezprzewodowe słuchawki nauszne Sony WH-1000XM4. Lekka konstrukcja sprawia, że po chwili zapomnisz, że masz jej na uszach. Nauszniki wykonane zostały z miękkiej pianki poliuretanowej, które ściśle przylegają do małżowin, ale nie wywołują poczucia dyskomfortu. Procesor QN1 HD analizuje dźwięki zebrane przez mikrofony i skutecznie je wycisza. Dzięki temu możesz całkowicie odciąć się od hałasów dochodzących z otoczenia. Słuchawki nauszne Sony WH-1000XM4 wspierają technologię LDAC, która umożliwia bezprzewodowe przesyłanie dźwięku w doskonałej jakości (maksymalna szybkości transmisji 990 kb/s).

Ten model i wiele innych znajdziesz w ofercie sklepu internetowego Sony Centre: https://scentre.pl/shop/category/list?kategoria=sluchawki. Zatop się w dźwięku i przenieś grę na jeszcze wyższy poziom!

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here