Drukarka do zdjęć

Powszechna dostępność cyfrowych aparatów spowodowała, że każdy z nas produkuje niemal codziennie sporą liczbę zdjęć. Każdy smartfon posiada wbudowany aparat i nic nie powstrzymuje nas od używania go najczęściej, jak się da. Ciekawa sytuacja na ulicy? Spotkanie ze znajomymi w kawiarni? Ładne kwiatki na rabatce? We wszystkich tych momentach robimy zdjęcia, które gromadzą się i zajmują coraz więcej miejsca. Musimy z nimi coś zrobić, jeżeli nie chcemy, żeby zostały zapomniane zaraz po ich stworzeniu. Dobrym rozwiązaniem może być drukarka do zdjęć.

Jak zachować zdjęcia?

Drukarka do zdjęćWiększość z nas wysyła zrobione fotki na media internetowe. Facebook, Instagram – codziennie przybywają na nich miliony nowych zdjęć użytkowników. Na ogół nie mają one jakiejś wielkiej wartości emocjonalnej – ot, zwykłe pstryknięcia migawką, żeby utrwalić to, co robiliśmy w danej chwili, jaką kawę piliśmy w kawiarni czy co zrobił nasz pies na spacerze. Istnieje jednak spora grupa zdjęć, które mają dla nas szczególną wartość i te chcielibyśmy zachować na dłużej, a nawet wyeksponować. Dokumenty z uroczystości rodzinnych, ważnych momentów naszych dzieci w szkole, czy zwykłe, mające dla nas duże znaczenie wspomnienia z wakacji. Żeby nie zostały zapomniane, przyda się je zmagazynować i przelać na papier.

Drukarka do zdjęć

Co będzie nam potrzebne? Archiwum dyskowe i drukarka do zdjęć. Po pierwsze, zrobione zdjęcia musimy gdzieś zgromadzić. Pamięć aparatu czy telefon jest na to zbyt mała. Potrzebujemy dysku na komputerze, najlepiej dodatkowego albo przenośnego. Dobrym rozwiązaniem jest też kupienia serwera NAS, na którym możemy prowadzić domowe archiwum, nie tylko zdjęć. Kiedy problem przechowywania mamy załatwiony, pomyślmy od drukarce do drukowania fotografii. Oglądanie zdjęć na monitorze jest fajne, ale jeszcze fajniejsze jest powieszenie ich w ramkach na ścianie. Będą wtedy stanowić miłą pamiątkę, a przy okazji podnieść estetykę naszego mieszkania. Mając drukarkę nie będziemy skrępowani – w każdej chwili możemy wydrukować sobie nowe zdjęcia, czy to do albumu, czy na ścianę. Unikniemy w ten sposób nudy i zawsze będziemy mogli zaprezentować najświeższe wydarzenia z naszego życia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here