Drukarka etykiet w znacznym stopniu przyspieszyła oznaczanie różnego rodzaju produktów i realnie wpłynęła na szybkość handlu i procesu produkcyjnego. Jest to jeden z tych produktów, bez których obecnie ciężko się obejść i znajdują zastosowanie zarówno w wielkim przemyśle, jak i małym, detalicznym handlu. C

Drukarka etykiet

Drukarka etykietNa rynku drukarek etykiet dostępna jest w tym momencie wielka różnorodność produktów różnych marek, drukujących etykiety o różnym formacie i przeznaczeniu. Rozpiętość cen aktualnie dostępnych produktów waha się od około dwustu, do nawet kilku tysięcy złotych. Ceny w dużej mierze zależne są od producenta, właściwości i parametrów drukarek. Dostępne są urządzenia wykonujące wydruki na papierze o różnej gramaturze i właściwościach, na papierze zwykłym i specjalnym papierze samoprzylepnym, wydruki czarno-białe i kolorowe. Drukarka etykiet może również wykonywać druki w oparciu o różne technologie. Najpopularniejsze, ze względu na cenę zakupu urządzenia, jak i koszta późniejszej eksploatacji są drukarki atramentowa. Jej oczywistą przewagą, jest łatwość dostępności i cena materiałów. Wadą tego typu drukarek, jest powolność procesu drukowania etykiet.

Drukarki laserowe

Nieco od nich droższe są drukarki laserowe. Ich niewątpliwą przewagą jest szybkość i efektywność pracy, ale cena eksploatacji, ze względu na konieczność wykorzystania specjalnego papieru, jest nieco wyższa niż w przypadku drukarek atramentowych. Bardzo szybką pracą charakteryzują się drukarki termotransferowe, aczkolwiek koszt niezbędnych do wykonywania tego rodzaju wydruków, również jest podwyższony. Ich wielką zaletą, sprawiającą, że są one szeroko stosowane w przemyśle przy druku wszelkiego rodzaju etykiet, kodów kreskowych, czy innego rodzaju oznaczeń, jest trwałość wykonanego tą metodą wydruku. Obecnie wielką popularność w handlu zyskały różnego typu drukarki termiczne. Są one zdecydowanie najdroższe ze wszystkich omawianych typów urządzeń. Ich popularność wynika z ogromnej szybkości pracy, wygody obsługi, bardzo niskich kosztów eksploatacji i wielkiej różnorodności dostępnych materiałów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here