Filmowanie przy pomocy aparatu

Od jakiegoś czasu interesuje się filmowaniem i pamiętam jak zaczynałem to robić nie wiedziałem od czego zacząć. Teraz, gdy mam już jakieś doświadczenie, mam zamiar się nim podzielić.

Filmowanie przy pomocy aparatu

Filmowanie przy pomocy aparatuJak wiele osób pewnie i ty zastanawiasz się jakiego sprzętu można używać na początku. Takim urządzeniem może okazać się aparat. Filmowanie przy pomocy aparatu jest bardzo popularne i to nie tylko wśród początkujących. Jednak aparatów jest bardzo dużo, więc na co warto zwrócić uwagę przy zakupie? Bardzo przydatne mogą być recenzje innych użytkowników w internecie. Można się z nich naprawdę wiele dowiedzieć. Poza ich opiniami warto zapytać sprzedawcy w pobliskim sklepie. Dobrze by było aby znał się na rzeczy i wiedział dużo o filmowaniu. Taki sprzedawca może dać bardzo pomocne rady.

Jeżeli kupisz już swój aparat to kolejną kwestią jest obiektyw. Filmowanie przy pomocy aparatu może i jest skuteczne ale tylko przy użyciu dobrego obiektywu. Najważniejsze jest to aby obiektyw sam ustawiał oraz korygował ostrość. Bardzo często obiektywy, które są w zestawie z aparatem nie mają takiej funkcji, szczególnie wtedy gdy taki zestaw był tani.

Kolejnym krokiem jest samo filmowanie

Na początku warto nauczyć się ciekawego kadrowania scen. Można się tego nauczyć oglądając profesjonalne produkcje i próbując powtarzać zastosowane tam kadry. Jednak najważniejsza jest sama praktyka. Im częściej będziemy kręcić, tym lepsze filmy będą nam wychodziły. Na początku nie muszą mieć one żadnego przekazu. Chodzi tu o to aby nauczyć się pracować kamerą.

Jeżeli już nagrasz kilka ujęć to warto wrzucić je do jakiegoś programu służącego do montowania i spróbować je połączyć. Postaraj się aby efekt końcowy był w miarę spójny oraz przyjemny do oglądaniu. O montażu warto myśleć już w czasie samego nagrywania. Jeżeli uda ci się nagrać ładne ujęcia i ciekawie je zmontować, wrzucając przy okazji jakąś muzykę w tło, to bardzo możliwe, że taki film będzie się dobrze oglądać mimo braku jakiejkolwiek wartości merytorycznej.

Mam nadzieję że te kilka prostych porad pomoże ci w rozpoczęciu przygody z filmowaniem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here