Telewizory – czym różni się 3D pasywne od aktywnego?

Planując zakup telewizora często zastanawiamy się nad jego dodatkowymi funkcjami i które tak naprawdę umilą nam wieczorne oglądanie telewizji. Dostęp do Internetu, czy lepsza jakość dźwięku to już praktycznie norma w nowoczesnych telewizorach. Dlatego też producenci decydują się na kolejny gadżet. Mowa tu o funkcji 3D. Wchodząc w temat telewizorów 3D, szybko dochodzimy do dwóch kategorii. 3D pasywne oraz 3D aktywne. Tak więc nasuwa nam się pytanie, telewizory – czym różni się 3D pasywne od aktywnego?

Telewizory – czym różni się 3D pasywne od aktywnego?

Przede wszystkim mowa tu o okularach. Dlatego też zestawiono poniżej ich zalety oraz wady. Okulary pasywne są tanimi okularami, ich koszt waha się od dwudziestu do pięćdziesięciu złotych. Kolejną zaletą jest fakt, że nie występuje w nich efekt migotania – co za tym idzie, są one mniej uciążliwe dla naszych oczu. Niestety otrzymujemy gorszą jakość obrazu. Jest rozwiązanie, dla osób, które albo od czasu do czasu oglądają filmy 3D, albo dla osób, które nie potrzebują wysokiej rozdzielczości podczas seansu.

Telewizory – czym różni się 3D pasywne od aktywnego?Okulary aktywne są znacznie droższe od tych pasywnych. Ich koszt może sięgać nawet kilkuset złotych za pojedynczą sztukę! Podczas użytkowania tych okularów możemy się skarżyć na ból głowy, jest to spowodowane migotaniem szkieł. Zbyt długa eksploatacja sprzętu może przysporzyć nam nieprzyjemności. Następną wadą jest oczywiście fakt potrzeby ładowania tych okularów. Mimo wszystkich wad, zaletą okularów aktywnych 3D jest piękna jakość obrazu, umożliwiająca otrzymania „efektu kinowego”. Która rekompensuje nam i pieniądze, i czas ładowania.

Podsumowując, okulary pasywne są dla osób, które niekoniecznie liczą na „efekt kinowy” w swoim domu. Natomiast wolą tanio i szybko (bez ładowania) zobaczyć swój film w wersji 3D. Okulary aktywne są dla osób, które utożsamiają się z prawdziwymi recenzentami, oraz uwielbiają wysoką jakość ekranu. Należy pamiętać, że same okulary to nie wszystko, należy się upewnić, że nasz telewizor 3D również będzie wstanie spełnić nasze wymagania. Wynik pojedynku pomiędzy 3D pasywnym, a aktywnym zależy tylko i wyłącznie od oczekiwań użytkowników, jak również od możliwości naszego telewizora 3D.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here