Jak samodzielnie złożyć komputer do gier?

Jeśli jesteś graczem, to pewnie często denerwuje Cię, że przy tych kupnych, gotowych komputerach ciągle coś nie działa. Gry wymagają coraz większej mocy, stabilniejszego procesora, a zwykłe komputery, przeznaczone do domowego użytku za tym nie nadążają. Zdarza się nawet, że te bezpośrednio przeznaczone do gier, nie spełniają naszych wymagań. Tu z pomocą przychodzi kupno poszczególnych komponentów i złożenie ich w jedną całość.

Jak samodzielnie złożyć komputer do gier?

Jest to dużo lepsze rozwiązanie, bo sami wymieramy komponenty naszego sprzętu, wiemy jakie mamy parametry, a potem w razie potrzeby możemy je spokojnie wymienić albo ulepszyć. Możemy również dokładnie wybrać sobie jego wielkość i wygląd zewnętrzny – dobierając odpowiednią obudowę. A wbrew powszechnemu przekonaniu złożenie własnego komputera wcale nie jest takie trudne. Wystarczy znać podstawowe zasady.

Jak samodzielnie złożyć komputer do gier?Po pierwsze, pamiętaj, że pracujesz z sprzętem elektronicznych. Praca z nim, powiązana np. z wykładziną powodować może wyładowania elektrostatyczne. A to w niektórych przypadkach może się dla Twojego komputera skończyć tragicznie tj. uszkodzeniem elementów wrażliwych.

Wszystkie czynności wykonuj więc na panelach. I pamiętaj by przy rozkręcaniu i skręcaniu poszczególnych elementów nie pogubić śrubek.

Teraz najważniejsze – poszczególne elementy Twojego komputera. Jeśli się na tym dobrze znasz możesz po prostu przejrzeć wszystkie Cię interesujące komponenty i dobrać je w taki sposób, by idealnie zaspokajały wszystkie Twoje komputerowe potrzeby. Jeśli nie jesteś zbytnio zorientowany w temacie możesz skorzystać z gotowych modeli, tak by zmieścić się w budżecie, który sobie na tą przyjemność przeznaczyłeś. Pamiętaj jednak, że na tym etapie możesz znacznie popłynąć. Kusić będą Cię komponenty o najlepszych parametrach i właściwościach. Zastanów się wtedy czy faktycznie już teraz potrzebujesz tak perfekcyjnego sprzętu. Weź pod uwagę fakt, że w przyszłości będziesz mógł te elementy po prostu wymienić na lepsze.

Sprawdź czy o niczym nie zapomniałeś. Budowanie własnego komputera wymaga kupna wszystkich elementów. Kupując gotowy komputer niczym nie musimy się martwić – od razu po kupnie możemy go uruchomić i na nim działać. Zrób sobie listę wszystkich elementów, które potrzebujesz i po kolei je odhaczaj. Wtedy na pewno o niczym nie zapomnisz.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here