Monitor z tunerem TV – na co zwrócić uwagę przy wyborze

Wiele osób zastanawia się zapewne jaki wybrać? Monitor z tunerem TV – na co zwrócić uwagę przy wyborze. Niniejszy mini poradnik mam nadzieję pomoże dokonać prawidłowego wyboru.

Monitor z tunerem TV – na co zwrócić uwagę przy wyborze

Monitor powinien mieć odpowiednią ilość cali, zwyczaj najlepiej by było to rozsądne 24 cale chyba że oglądamy często telewizje to 32 cale. Monitor z funkcją Tv działa prawie na tej samej zasadzie co zwykły odbiornik TV. Wszystkie monitory posiadają wbudowany Tuner DVB-T oraz coraz więcej DVB-C, więc problem z korzystaniem nie powinien być aż tak bardzo duży. Należy uważać na najtańsze chińskie produkty posiadają one słabą matrycę i źle odwzorowane kolory. Oglądanie w większym gronie z takiego monitora będzie stwarzało dużo problemów, ponieważ będą bardzo słabe kąty widzenia. Monitory z tunerami będą się za to sprawdzać idealnie w małych mieszkaniach i kawalerkach gdzie jest ograniczone miejsce lub jego brak po prostu za niższą cenę mamy dwa urządzenia w jednym zamiast dwóch. Gdy zamierzamy wybrać monitor należy też zwrócić uwagę na dołączone wyposażenie. Pilota nie każdy producent go dodaje.

Monitor z tunerem TV – na co zwrócić uwagę przy wyborzeWracając jeszcze do jakości obrazu dedykowana jest matryca w rozdzielczości 4K ale i Full HD powinna spokojnie poradzić sobie z naszymi podstawowymi wymaganiami. Mam na myśli tutaj oczywiście wymagania dotyczące gier i filmów bo w innym wypadku np dla grafików rozdzielczość musi być o wiele bardziej zaawansowana i najlepiej żeby monitor posiadał kalibrator kolorów używany w palecie RGB ( dla zaawansowanych grafików lub retuszerów).

Dodatkowymi bajerami będzie możliwość nagrywanie z funkcji pilota obrazu na dysk twardy bądź przenośna pamieć jak i PIP czyli podgląd programu w programie dla przykładu dziecko nasze chce oglądać bajkę a ktoś dorosły wiadomości włączamy funkcje PIP (75% obrazu to bajka a 25% obrazu czyli mniejsze okienko to wiadomości ). Monitorów z tunerami jest bardzo dużo, chyba wszystkie znane marki produkują monitory z tunerami Tv. Trzeba naprawdę sporo się nachodzić by znaleźć odpowiedni. Mam nadzieję że powyższy artykuł choć trochę przybliży wam zakup monitora z tunerem i zdążycie przed gwiazdką a prezent będzie czekał na kogoś pod choinką.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here