Jak skutecznie blokować niechciane połączenia

Telefony komórkowe towarzyszą nam na co dzień. Służą już nie tylko do odbierania i wysyłania wiadomości oraz do wykonywania połączeń, ale stały się również narzędziem do przeglądania Internetu. Wciąż jednak korzystamy z ich pierwotnych funkcji do komunikowania się z bliskimi. Połączenia telefoniczne to jednak też środek reklamy i marketingu – na pewno niejeden raz zdarzyło się nam odebrać niechciany telefon. Telemarketerzy rzadko są witani z entuzjazmem, a zdarza się, że takich połączeń otrzymujemy nawet kilkanaście dziennie.

Jak skutecznie blokować niechciane połączenia, by upewnić się, że dzwonić będą do nas wyłącznie nasi bliscy albo klienci?

Większość modeli telefonów komórkowych posiada opcję blokowania numerów. W takim przypadku po odebraniu połączenia i zorientowania się, z czym mamy do czynienia, można w telefonie wybrać odpowiednią opcję. Ta metoda ma jednak swoją wadę. W ten sposób zablokujemy jedynie jeden konkretny numer, podczas gdy telemarketerzy czy inne tego typu firmy korzystają z wielu różnych numerów i często je zmieniają.

Kolejne blokowanie nowych numerów może stać się męczące

Jak skutecznie blokować niechciane połączeniaDodatkowo w niektórych starszych modelach komórek nie znajdziemy opcji blokady – pozostaje nam jedynie zapisanie numeru pod odpowiednią nazwą i nie odbieranie od niego połączeń. Istnieje również możliwość zablokowania danego numeru bezpośrednio u swojego operatora telefonii komórkowej, jednakże nie zawsze się to sprawdza i podobnie jak w przypadku ręcznego blokowania, za chwilę znów możemy zobaczyć kolejne niechciane połączenie z nowego numeru. Na potrzeby takiej sytuacji powstały aplikacje, które opierają na bazie numerów dodanych przez użytkowników.

Po zainstalowaniu na smartfonie i otrzymaniu dostępu do naszych połączeń, aplikacja taka jest w stanie rozpoznać dzwoniący numer i poinformować nas, z czym mamy do czynienia. Nie jest to rozwiązanie idealnie, gdyż nowe numery mogą być jeszcze nie wprowadzone do bazy, ale w ten sposób można zablokować wiele połączeń. Aby uniknąć irytujących telefonów, warto też nie wysyłać smsów premium czy konkursowych oraz nie pozostawiać niepotrzebnie numeru telefonu, aby zminimalizować ryzyko, że nasz numer trafi do puli numerów, na które dzwonią telemarketerzy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here