Ładowanie akumulatorów

Jeśli podjęliśmy już decyzję o zakupie akumulatora, pozostaje nam zastanowienie się nad odpowiednią ładowarką do niego. Poniżej przedstawimy skutki zakupu niespersonalizowanej ładowarki, która będzie zasilała nasz nowy produkt.

  • Przede wszystkim, ładując niekompatybilną ładowarką możemy doprowadzić do obniżenia żywotności baterii – w tym przypadku krócej będziemy mogli korzystać z produktu.
  • Narażamy się na dłuższe ładowanie niż zwykle, w zależności od natężenia ładowarki.
  • Również przy zbyt dużym obciążeniu, możemy spowodować przegrzanie akumulatora, co również skraca jego żywotność.

Dlatego zalecamy wybór ładowarek GP, które są kompatybilne z naszymi bateriami i akumulatorami. Istotny przy wyborze ładowarki jest sprawdzenie liczby kanałów, co będzie świadczyło o maksymalnej jednoczesnej liczbie akumulatorów do naładowania. Ładowarki są dostępne w różnych rozmiarach, co przekłada się na ich gramaturę.

Ładowarki GP posiadają wiele funkcji informujących o istotnych rzeczach podczas ładowania. Mowa tu na przykład o sygnalizacji LED, która wskazuje stan naładowania. Dzięki temu możemy uniknąć przegrzania urządzenia i w odpowiedniej chwili odpiąć akumulator, aby nie doprowadzić do ewentualnego przeładowania i zwarcia. Sygnalizacja LED pokaże nam również moment, w którym do ładowarki włożymy baterię jednorazową bądź uszkodzony akumulator.

Ergonomiczny kształt i mała gramatura sprawia, że ładowarki są mobilne. Nie sprawiają trudności podczas transportu – GP zadbało o ochronę ogniw podczas ich przewożenia. Wystarczy, że akumulatory włożymy do ładowarki, które zabezpieczą je przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Ładowarki do akumulatorów GP Batteries

Ładowarka Everyday (B421)

Jest to najbardziej podstawowy produkt w kategorii ładowarek. Służy do codziennego użytku, w ciągu 6 godzin jest w stanie naładować od 2 do 4 akumulatorów. Jest kompatybilna ze stacjami dokującymi GP.

Ładowarka Speed (M451)

Ładowarka Speed, jak sama nazwa oznacza, jest przystosowana do szybszego ładowania akumulatorów. 2 akumulatory jest w stanie naładować w czasie ok. 2 godzin, natomiast jeśli chodzi o 4 ogniwa, czas wydłuża się do 4 godzin. Istnieje możliwość ładowania pojedynczych akumulatorów. Tak jak ładowarka Everyday, jest kompatybilna ze stacjami dokującymi GP.

Ładowarka Professional (P461)

Jest to ładowarka przeznaczona dla bardziej wymagających użytkowników. Jej główną zaletą jest ładowanie 4 akumulatorów w czasie 2,6 godziny. Jest wyposażona w tryb ładowania EKO. Poza tym, możliwe jest ładowanie w niej pojedynczego ogniwa. Współpracuje ze stacjami dokującymi GP. Dodatkowo, posiada pozostałe funkcje, takie jak: kondycjonowanie, odświeżanie oraz regenerację akumulatorów. Wszystko to zwiększa ich żywotność i pozwala dłużej cieszyć się produktem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here