laptop
fot: pixabay.com

Większość użytkowników Internetu po pewnym czasie dochodzi do wniosku, że komputer jaki posiadają przestał spełniać ich oczekiwania. I chociaż oczekiwania te nie są zbyt często wygórowane, warto rozejrzeć się po tak zwanym rynku nowości jako, że ceny laptopów w ostatnich kilku latach mają tendencję spadkową. 

Zobacz też: http://sekundaminuta.pl/jaki-laptop-do-2500/

Historia vs nowoczesność

Jeszcze kilka lat temu zakup komputera był nie lada wydatkiem dla przeciętnej polskiej rodziny. Wydatek taki kojarzył się albo z wieloletnim odkładaniem lub też z całkiem sporą pożyczką na tak zwane raty. O  własnym laptopie większość młodych osób mogła tylko pomarzyć. 

Obecnie zakup własnego laptopa nie stanowi specjalnie dużego wydatku. Mamy do wyboru olbrzymią ofertę marketów oferujących sprzęt elektroniczny, sklepy sprofilowane tylko na komputery przenośne. Jest też spora oferta laptopów poleasingowych, lub też używanych komputerów ochoczo wyprzedawanych przez maniaków nowości, którzy zmieniają sprzęt, gdy tylko pojawi się nowy flagowy model. Szczególnie reguła ta sprawdza się u miłośników marki apple. W tym jednak przypadku mówimy o zupełnie innej półce cenowej.

Na co więc zwrócić uwagę szukając sprzętu z tak zwanej średniej półki cenowej i gdzie szukać fachowej porady. Pierwszym źródłem jest oczywiście internet i wszelkiego rodzaju fora specjalistyczne, których nie brakuje. Można oczywiście poradzić się dorady klienta w sklepie komputerowym lub poszukać fachowej porady wśród znajomych.

Na jakie parametry zwrócić uwagę

Jeżeli wybierzemy opcję pierwszą czyli samodzielnie poszukiwania, warto porównać kilka parametrów. Po pierwsze dysk SSD, ten rodzaj dysku zapewni nam szybszą pracę i, znaczną prędkość przy uruchamianiu systemu a także o wiele cichszą pracę naszego laptopa. W zakresie cenowym do 2500 zł znajdziemy całkiem spory wybór propozycji z takim właśnie dyskiem.

Kolejne kwestie to pojemność dysku oraz rodzaj karty graficznej a także obsługa mulimediów  z panelu sterowania. Laptop we wskazanym przedziale cenowym będzie kompromisem pomiędzy tymi wymienionym powyżej punktami. Zastanówmy się więc, co dla nas  będzie kluczowe. Czy laptop będzie nam służył do grania? Jeżeli tak lepiej zainwestować w lepszą i nie zintegrowaną kartę graficzną. Jeżeli zaś na latopie będziemy pisać tylko maile i oglądać filmy, warto skoncentrować się np. na obsłudze funkcji mediów z panelu laptopa, warto też pomyśleć o nieco bardziej pojemnym dysku.

Przeczytaj też: http://www.dlazdrowia24.pl/najlepszy-sposob-na-fasolke-szparagowa/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here