Laser diodowy do depilacji

0
2092

Laser diodowy jest uznawany obecnie za najskuteczniejszą metodę trwałego usuwania niepożądanego owłosienia. Najczęściej stosowaną metodą laserowego usuwania owłosienia jest IPL. Ostatnio jednaj coraz większa popularność zyskują lasery diodowe. Wynika to z faktu, że ze względu na nieco inną zasadę działania jest on skuteczniejszy oraz nie podrażnia depilowanej skóry. Skuteczność lasera diodowego szacuje się na 98,8%. Seria zabiegów (4 do 8) gwarantuje efekt na około 1.5 roku.

W jaki sposób laser diodowy usuwa owłosienie?

Aby zabieg epilacji był skuteczny należy go przeprowadzić w fazie intensywnego wzrostu włosa, tylko wtedy jest bowiem możliwe trwałe zniszczenie mieszka włosowego wraz ze znajdującą się w nim cebulką.

Działanie lasera diodowego do depilacji opiera się na zjawisku pochłaniania wiązki lasera o określonej długości fali przez melaninę czyli barwnik znajdujący się między innymi w mieszkach włosowych. Melanina pochłania selektywnie energię, co prowadzi do uszkodzenia struktur włosa, które odpowiadają za jego wzrost bez naruszenia tkanek sąsiednich. Czasami w jednej wiązce łączy się fale o więcej niż jednej częstotliwości, co dodatkowo podnosi skuteczność. Fale są dobrane tak, że nie podrażniają skóry wokół miejsca zabiegu.

Co dokładnie dzieje się z włosem po zabiegu?

W kilka dni po zabiegu następuje obumarcie cebulki włosa, co prowadzi do jego wypadnięcia. Włos odrasta, ale jest on zredukowany i osłabiony. Po zakończeniu całego cyklu zabiegów skuteczność jest na poziomie 98,8%. Odrastające włoski są bardzo delikatne. Po upływie 18 miesięcy włoski zaczynają nieznacznie odrastać. W tym okresie warto przeprowadzić 1-2 zabiegi przypominające co utrwala efekt. Ważnym jest aby przestrzegać terminów wizyt, dzięki temu udaje się uzyskać i utrzymać spektakularne efekty.

Od czego zależy skuteczność depilacji laserem diodowym?

Ilość zabiegów niezbędnych do uzyskania pożądanego efektu zależy od wielu czynników, m.in. wieku, płci, gęstości mieszków, ilości melaniny w mieszku czy gospodarki hormonalnej. Zazwyczaj jest to od 4 do 8 wizyt, przeprowadzanych w odstępach 4-6 tygodni. Najbardziej skuteczna jest depilacja laserowa w przypadku osób o ciemnych włosach i jasnej karnacji. Wynika to z wysokiej koncentracji melaniny w mieszku włosowym i stosunkowo niskiej w otaczającej skórze. Dzięki temu usunięcie włosa jest łatwiejsze a jednocześnie mniejsze jest ryzyko poparzenia skóry.

Zdarzają się sytuacje, w których efekt zabiegu utrzymuje się krócej, nawet poniżej roku. Zależy to od indywidualnych predyspozycji pacjenta oraz innych czynników, jak zażywane leki i suplementy, przebyte choroby, zmiany hormonalne etc. W takiej sytuacji należy jak najszybciej przeprowadzić zabiegi utrwalające.

Czy są jakieś przeciwwskazania do depilacji laserem diodowym?

Przeciwwskazaniami do zabiegu depilacji laserem diodowym są: choroby skóry, ciąża, cukrzyca, skłonność do przebarwień, uszkodzona skóra, peeling chemiczny/mechaniczny przeprowadzony na miesiąc przed zabiegiem depilacji.

Gdzie wykonać zabieg i ile on kosztuje?

Zabiegi laserem diodowym przeprowadza się tylko i wyłącznie w profesjonalnym gabinecie kosmetyczny. Cena zależy od wielkości obszaru, który chcemy wydepilować i waha się od 200 do nawet 600 zł.

Zabieg depilacji laserowej bywa bolesny. Żeby złagodzić nieprzyjemny efekt nowoczesne urządzenia są coraz częściej wyposażone w system chłodzący. Usuwanie owłosienia nie wymaga żadnej rekonwalescencji. Zabieg przeprowadzony przez wykwalifikowaną osobą jest całkowicie bezpieczny.

Epilacja laserem diodowym jest obecnie najlepszą znaną metodą usuwania owłosienia. Mimo stosunkowo wysokiej ceny warto rozważyć jego zastosowanie.

Profesjonalne lasery diodowe do depilacji znajdziesz tutaj: https://maxmedik.pl/494-lasery-diodowe

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here