Na co zwracać uwagę przy zakupie kamery sportowej?

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem kamery sportowej, pierwszą ważną kwestią i pytaniem jest: w jakim celu? W internecie możemy znaleźć mnóstwo różnorodnych modeli. Warto wówczas zerknąć na parametry. Jeżeli potrzebujesz kamerki przykładowo do rejestracji wydarzeń, którą może być kamera samochodowa, nie jest wymagany stabilizator lub dźwięk. Kamery sportowe znajdują szerokie zastosowanie. Można na nich nagrywać nasze sportowe wyczyny. Ale przydają się także choćby do rejestrowania naszego poruszania się rowerem po mieście. Na co zwracać uwagę przy zakupie kamery sportowej?

Na co zwracać uwagę przy zakupie kamery sportowej?

Na co zwracać uwagę przy zakupie kamery sportowej?W dużej mierze zależy to, jak już wcześniej było wspomniane, od tego do czego ma służyć. Więc na co zwracać uwagę przy zakupie kamery sportowej? Bardzo ważna jest rozdzielczość. Jeśli zależy nam na jakości filmu jest to kluczowy parametr. Nagrywając filmiki, które będziemy później puszczać na dużym ekranie, trzeba pamiętać, że mogą one ulec zniekształceniu. Ma to także znaczenie, jeśli chcemy nagrywać w zwolnionym tempie lub robić tzw. timelapsy. Warto także nadmienić, że im plik jest cięższy, tym wymaga lepszego komputera przykładowo do montażu. W niektórych wypadkach istotna będzie również odpowiednia stabilizacja. Bez tego nasze filmiki będą uchodzić za amatorskie, mimo naszych szczerych chęci. Podczas szybkiego ruchu, praktycznie niemożliwe jest zachowanie obrazu bez drgań. Przy sportach ekstremalnych stabilizator jest niezbędny.

Jeszcze na co zwracać uwagę przy zakupie kamery sportowej? W dalszej kolejności zwróćmy uwagę na pamięć. Jeśli zależy nam na jakości, należy pamiętać, aby zaopatrzyć się w kartę pamięci. Wiele kamerek ma taką w zestawie, zazwyczaj jednak nie jest ona zbyt pojemna. Kolejnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej kamery sportowej jest jej odporność. W zależności od tego, do czego chcemy kamerkę wykorzystać, należy zwrócić uwagę czy jest na przykład wodoodporna, wodoszczelna lub wstrząsoodporna. Bez tej funkcji, przy sportach ekstremalnych, szybko może się zepsuć. Możemy spotkać się także ze specjalnymi obudowami, które chronią przed różnymi czynnikami. Warto również sprawdzić, czy kamera ma funkcję robienia zdjęć. Jeśli poza filmikami myślimy nad zdjęciami, warto dowiedzieć się jak sytuacja wygląda tutaj. Przy kamerze sportowej jest to funkcja rzadko potrzebna, niemniej jeśli o niej myślimy, należy to sprawdzić. Jak do każdego sprzętu, również tutaj istnieje mnóstwo akcesoriów, które możemy dokupić. Przykładem jest tu już wspomniana obudowa. Warto zaopatrzyć się w pokrowiec lub dodatkowy akumulator.

Jak wykorzystać kamerę sportową?

Kamery sportowe bardzo popularne są choćby wśród rowerzystów. W tym wypadku są wykorzystywane na dwa sposoby. Przede wszystkim są bardzo przydatne podczas codziennego poruszania się rowerem po mieście. W jaki sposób? Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że rowerzyści i kierowcy samochodów nie darzą się specjalnym szacunkiem. W miastach często dochodzi to stłuczek, kłótni i szarpanin pomiędzy tymi właśnie uczestnikami ruchu. Jeśli wiec chciałbyś się zabezpieczyć na wypadek takiego zdarzenia i dysponować dowodem całego zajścia, to taka kamerka sportowa nadaje się idealnie. Nie da się ukryć, że kierowcy niestety rowerzystów lekceważą. Dzięki kamerce sportowej możesz takie zdarzenia zarejestrować. Nawet jeśli nie będziesz dochodził swoich praw, to taki filmik możesz zamieści w sieci, ku przestrodze innych rowerzystów. Tylko pamiętaj, aby samemu przestrzegać przepisów. Rowerzyści bowiem w tej materii też mają wiele na sumieniu.

Innym sposobem na wykorzystanie kamery sportowej przez rowerzystów jest nagrywanie relacji z wyprawy rowerowej. Obecnie w serwisie YouTube możemy znaleźć wiele filmików dokumentujących amatorskie wyprawy rowerowe. Dzięki takiej kamerce również ty możesz nagrać swoją rowerową eskapadę.

Nagrywanie wyczynów ekstremalnych

Na co zwracać uwagę przy zakupie kamery sportowej?Kamera sportowa znajduje również zastosowanie podczas nagrywania wyczynów sportowców w sportach ekstremalnych. Świetnie sprawdza się przy nagrywaniu zjazdu na nartach, nurkowaniu (o ile oczywiście jest wodoszczelna), skoków na bungee, czy też przy ekstremalnym lataniu w kombinezonie. W internecie znajdziesz mnóstwo tego typu filmików. Oczywiście do tego rodzaju nagrywania powinieneś dysponować raczej wysokiej jakości sprzętem. Jeśli w tym wypadku postanowisz oszczędzać i kupisz tani sprzęt, to możesz się zwyczajnie rozczarować jakością jego działania. Takie kamery powinny być wodoszczelne i odporne na wszelkie wstrząsy. Naturalnie taki sprzęt będzie sporo kosztował. Ale jeśli już decydujesz się na taki właśnie zakup, to raczej nie jest to efekt przypadku i z pewnością jesteś już znacznie zagłębiony w tą tematykę. Nagrywanie swoich sportowych wyczynów może być nie lada rozrywką. Tak samo jak późniejsze montowanie filmików i dodawanie podkładów muzycznych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here