W dobie powszechnego dostępu do internetu, coraz popularniejszy jest tzw. streaming. Oznacza to, że widz, może oglądać film lub serial za pomocą strony internetowej, bez potrzebnego nośnika. Jednak jakość streamingu wciąż nie jest tak dobra, jak jakość obrazu wprost z napędu Blu-Ray. Jak wybrać odtwarzacz Blu-ray? Przede wszystkim należy określić swoje wymagania: czy poszukujemy rozwiązania budżetowego czy czegoś ze średniej lub wyższej półki. Czy odtwarzacz będzie nam potrzebny tylko do filmów czy muzyki, czy również do gier?

Jak wybrać odtwarzacz Blu-ray?

Jak wybrać odtwarzacz Blu-ray?Zwłaszcza ostatnie pytanie, pozwala zawęzić wybór. Konsole obecnej generacji posiadają wbudowane odtwarzacze Blu-Ray, dzięki czemu posłużą nie tylko do gier, ale również do oglądania wysokiej jakości filmów. Oczywiście, koszt konsoli jest wyższy niż koszt samego odtwarzacza, ale ostatecznie – dostarcza dodatkowe korzyści. Warto też wspomnieć, że na konsolach również działają różne sieci streamingowe. Jeżeli jednak zależy nam wyłącznie na samych filmach, dobrym rozwiązaniem jest kupno zwykłego odtwarzacza. Najtańsze odtwarzacze na rynku, będą dobre na początek rozwijania tego hobby. Często ich cena jest niższa niż zakup premierowego filmu na ten odtwarzacz. Pozwoli to więc na nieco niższe koszty. Oczywiście istnieją również odtwarzacze bardziej zaawansowane, czy też posiadające cechy mini kina domowego – jest to jednak rozwiązanie z wyższej półki. Jeżeli ktoś jest zafascynowany i uważa, że tańszy sprzęt nie spełni jego wymagań – warto rozglądać się za odpowiednim sprzętem.

Na co zwrócić uwagę?

Jak wybrać odtwarzacz Blu-Ray? Sugerować się zarówno ceną, jak i wymaganiami. Na rynku odnaleźć można sprzęt wielu różnych producentów, o mniej lub bardziej rozbudowanej specyfice, przeznaczone na różne kieszenie konsumentów. Jeżeli odtwarzanie filmów ma być dodatkowym atutem, a sam odtwarzacz będzie potrzebny również do innych rzeczy – warto zainteresować się konsolami, które w bieżących generacjach, mają takie urządzenie wbudowane, a często nawet jest to odtwarzacz UHD – co zapewni dodatkowe walory estetyczne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here