karta graficzna
fot: pixabay.com

Decydując się na zakup komputera, zaczynamy baczniej przyglądać się wszystkim parametrom. Największe znaczenie ma na ogół pojemność dysku ssd, ilość ram, rodzaj procesora, a także zewnętrzne parametry jak wielkość ekranu, ergonomiczny układ  klawiatury, rodzaj matrycy. Poza tymi wymienionymi elementami dużą role odgrywa rodzaj karty graficznej. Od niej zależy jakość w  użytkowaniu nowego sprzętu.

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/jaka-karta-graficzna/

Zakup komputera

Gdy zaczynamy analizować różnice w parametrach w poszczególnych modelach laptopów dochodzimy do wniosku, że jednym z kosztowniejszych elementów jest karta graficzna. To prawda, za dobrą kartę graficzną trzeba, niestety, słono zapłacić. Czy warto? W niektórych wypadkach owszem, ale jednak dla sporej części użytkowników będzie to niepotrzebny wydatek. Wszystko zależy bowiem od tego, do jakich celów ma ci służyć laptop. I nie chodzi tutaj o czas spędzony przy klawiaturze, ale o rodzaj zadań, prac, jakie będziesz na nim wykonywał. Znaczna większość użytkowników nie potrzebuje tak naprawdę sprzętu o wygórowanych parametrach. Korzystają z laptopa w jakimś podstawowym zakresie, nie korzystają z zaawansowanych programów o wysokich wymaganiach systemowych. Nie poczują więc wielkiej różnicy, nawet jeśli wybiorą te najwyższe parametry. 

Zupełnie inaczej powinny do tej decyzji podejść osoby, które zajmują się zawodowo czy hobbystycznie praca na programach graficznych lub są zaawansowanymi graczami. W ich przypadku jakość karty graficznej ma ogromne znaczenie. Karta graficzna służy do generowania i wyświetlania obrazu. Jej wydajność przekłada się więc na efektywna pracę z programami graficznymi. 

Rodzaje kart graficznych

Najpopularniejsze na rynku są karty graficzne ADM i NVIDA. Obaj producenci oferują karty do podstawowych zastosowań oraz dla tych bardziej wymagających. Zwróć również uwagę na rodzaj chłodzenia. Autorskie chłodzenie jest bardziej efektywne i co najistotniejsze gwarantuje cichą prace komputera. Warto więc w nie zainwestować. 

Przeczytaj też: http://www.modny-styl.pl/jak-skontaktowac-sie-z-obsluga-klienta-plusa/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here