Najlepsze szkło hartowane

W obecnych czasach elektronika rozwija się w bardzo szybkim tempie. Jeszcze niedawno dążono do uzyskania jak najmniejszego rozmiaru telefonu komórkowego. W chwili obecnej telefony są coraz większe, mają też większe ekrany, a co za tym idzie – coraz więcej funkcji. Największą wadą urządzeń jest ich nieodporność na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania.

Producenci wypuszczają coraz bardziej designerskie telefony, które są coraz cieńsze i delikatniejsze. Niestety przy ciągłej obecności w naszym życiu są narażone na upadki i uszkodzenia. Jeżeli ekran się rozbije trzeba przygotować się na koszt naprawy rzędu kilkuset złotych. Warto zastanowić się więc nad dodatkowym zabezpieczeniem telefonu. Faktem jest, że stosowane są coraz twardsze szybki na ekranach podczas produkcji telefonów, ale nie daje nam to pewności, że urządzenie przetrwa nienaruszone w kontakcie chociażby z kluczami czy monetami w jednej kieszeni. Istnieją różne sposoby zabezpieczania ekranu. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest naklejenie na niego folii ochronnej lub szkła hartowanego. Należy jednak pamiętać, że nawet najlepsze szkło hartowane nie da nam stuprocentowej ochrony przed uszkodzeniem.

Podczas upadku szkło hartowane może zamortyzować urządzenie, ale jego główną funkcją jest ochrona powierzchni ekranu przed pojawieniem się zarysowań. Szkła hartowane dostępne na rynku zazwyczaj mają 9 w skali Mohsa, co oznacza, że materiał z którego są wykonane jest tak twardy, że może przeciąć szkło, a sam może zostać zarysowany jedynie ostrzem diamentowym. Dlatego po zabezpieczeniu telefonu nie musimy obawiać się przed wrzuceniem go bez etui do torebki, czy schowaniem do kieszeni.

Najlepsze szkło hartowane – Gwarancja bezpieczeństwa dla telefonu

Szkło hartowane w porównaniu do folii ochronnej jest nawet kilkakrotnie droższe, ale zapewnia zupełnie inną jakość ochrony. Szkło jest grubsze (około 0.3 – 0,5 mm w zależności od producenta), a także sztywniejsze od folii, nie wpływając przy tym na użytkowanie i jakość obrazu. Dzięki tym właściwościom montaż jest o wiele łatwiejszy. Najczęściej w zestawie dołączane są przez producenta dwie specjalne ściereczki do wyczyszczenia ekranu przed montażem. Jedna nasączona jest płynem z dużą zawartością alkoholu, usuwającym zabrudzenia, a druga, sucha służy do wypolerowania i usunięcia pyłków. Bez większego wysiłku można przykleić szkło nie martwiąc się o powstałe przy tym pęcherze zasłaniające widok. Należy jedynie skupić się na dokładnym dopasowaniem kształtu szkła do ekranu oraz wszystkich otworów do przycisków i głośników.

Nieodpowiednie zamontowanie szkła może spowodować pęknięcie przy delikatnym nacisku oraz dyskomfort podczas użytkowania. Trzeba również pamiętać, że raz przyklejonego szkła hartowanego nie można już odkleić bez powstania uszkodzeń czy pęknięć. Jest to spowodowane ich twardością i kruchością. Dobrej jakości szkła wyposażone są w warstwę oleofobową, która zabezpiecza ekran przed powstawaniem odcisków palców. Dzięki trwałości szkła hartowanego mamy pewność, że posłuży nam o wiele dłużej niż wspomniana wcześniej folia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here