Pokrowce do telefonów

Zabezpieczenie smartfona dopasowanym etui to jeden z najprostszych sposobów na zwiększenie bezpieczeństwa jego obsługi i dobra okazja do modyfikacji jego oryginalnego wyglądu. Pokrowce do telefonów dostępne są w dużej różnorodności wzorów, dzięki czemu każdy może znaleźć model dopasowany do własnych potrzeb. Najpopularniejsze ich kategorie to elastyczne nakładki chroniące obudowę i etui z klapką, które zabezpieczają całe urządzenie, również jego dotykowy wyświetlacz.

Co chcemy osiągnąć?

W codziennym użytkowaniu telefonu najlepiej sprawdzają się minimalistyczne wersje pokrowców, które w znaczący sposób nie zwiększają wagi i rozmiaru telefonu, nie przeszkadzają również w jego użytkowaniu. Wręcz przeciwnie, zwiększają pewność chwytu, a tym samym zmniejszają ryzyko wyślizgnięcia się smartfona z dłoni. Elastyczny pokrowiec do telefonu w formie nakładki zmniejsza ryzyko uszkodzenia obudowy, amortyzuje siłę ewentualnych uderzeń i wstrząsów. Jest dobrym wyborem, gdy telefon nosimy luzem w kieszeni. Jeśli zależy nam na pełniejszej ochronie i prócz obudowy urządzenia, chcemy zabezpieczyć również jego ekran, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest etui z klapką. Książeczkowe pokrowce do telefonów są doskonałym wyborem, gdy urządzenie nosimy luzem w torebce, plecaku, teczce czy w kieszeni razem z kluczami. Wybierając tego typu etui, trzeba jednak pamiętać, że obsługa telefonu będzie bardziej wymagająca. Wykonywanie zdjęć, odbieranie połączeń i przeglądanie sieci wymaga odsłonięcia chroniącej ekran klapki.

Sposób wykonania

Klasyczne nakładki wykonane są na ogół z elastycznych materiałów o antypoślizgowej powierzchni. Powszechnie określa się je mianem sylikonowych. W rzeczywistości elastyczne pokrowce do telefonów wykonane są z wytrzymałego tworzywa sztucznego TPU. W sprzedaży znajdziemy również nakładki z poliwęglanu lub innego rodzaju twardego plastiku. Najpopularniejsze wersje książeczkowych pokrowców na telefon wykonane są z skór naturalnych lub ekologicznych, niekiedy z innych tworzyw sztucznych. W ich wnętrzu znajdziemy zwykle sylikonowe lub plastikowe ramki, które przytrzymują telefon, chroniąc go przed przypadkowym wyślizgnięciem się z etui.

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem nowego pokrowca do telefonu, zapoznaj się z charakterystyką dwóch najpopularniejszych typów etui – nakładek i pokrowców z klapką. Te pierwsze mają bardziej oszczędną formę, ale zabezpieczają jedynie obudowę urządzenia. Etui książeczkowe mocniej rzucają się w oczy, ale chronią również jego ekran. Ostateczny wybór zależy oczywiście od Twoich indywidualnych potrzeb i estetycznych upodobań.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here