Rozdzielczości, jasność, kontrast – najważniejsze parametry przy wyborze projektora

Wraz z najbliższymi znajomymi, co środę spotykamy się, by obejrzeć mecz. Jak wszyscy fani futbolu wiedzą, gra wtedy liga mistrzów, czyli rozgrywki klubowe na najwyższym poziomie. Środa jest więc bardzo dobrym dniem, by urwać się od swoich kobiet i dzieci i spotkać się raz w tygodniu w męskim gronie. Specjalnie na tą okazję co tydzień wybieramy największy pokój w moim domu, w którym jedna ściana jest zupełnie biała i pusta. Nie ma na niej żadnych plakatów, obrazów, oraz innych domowych ozdób. Jest to celowy zabieg, gdyż wiem, że będzie nam dane się co jakiś czas zobaczyć i napić piwka.

Rozdzielczości, jasność, kontrast – najważniejsze parametry przy wyborze projektora

Rozdzielczości, jasność, kontrast – najważniejsze parametry przy wyborze projektoraŚciana jest oczywiście pusta po to, żeby projektor mógł wyświetlać nasz ulubiony mecz i żeby zupełnie nic nie zawadzało nam w oglądaniu tego zapewne emocjonującego widowiska. Rozdzielczość projektora jest bardzo dobra, ale wiemy, że czasem mała rzecz powieszona na ścianie jest nam w stanie zepsuć totalnie odbiór i emocje. Kontrast projektora i jasność projektora są ustawione tak, by wgląd na mecz był jak najlepszy i staram się zawsze ustawić ekran bardzo jasno. Robię to szczególnie z jednego powodu. Kanapa w moim domu jest oddalona od ściany o kilkanaście metrów i jest nam naprawdę dużo lepiej oglądać, gdy ekran jest jasny i widoczność sprzyja emocjonowaniu się spotkaniem.

Projektory, to jedna z ciekawszych nowinek technologicznych ostatnich lat. Gdy kupowałem 15 lat temu swój pierwszy, nie był on niestety najlepszej jakości. Co prawda jak na tamte czasy był to i tak świetny gadżet, ale w porównaniu do tego, jaką jakością cechują się obecne urządzenia tego typu, nie ma zupełnie porównania i widać mocno rozwój technologiczny. Projektor to bardzo dobra opcja spędzenia czasu ze znajomymi o poczucia się jak w kinie. Gdy dodamy do tego jeszcze zostaw ogromnych głośników, oraz ustawimy je dobrze w całym mieszkaniu, to zrobi to naprawdę spore wrażenie na gościach i oczywiście nas samych. Z czystym sumieniem mogę każdemu polecić sprzęt tego typu, gdyż są to pieniądze wydane w bardzo dobry sposób.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here