Wydajny laptop

Obecnie mamy erę mobilności, w której kompaktowość odgrywa kluczową rolę. Dobry i wydajny pecet już coraz mniejszą rolę odgrywa w świecie komputerów, laptopy zdobyły większość rynku. Wydajny laptop może nam służyć nie tylko do przeglądania internetu i pracy, ale również do grania, a także do oglądania filmów.

Zalety komputerów stacjonarnych

Komputery stacjonarne docenią gracze, którzy mogą dowolnie modyfikować sprzęt zawarty w szklanej skrzyni. Dostępność szybkich kart graficznych i procesorów jest większa, a co ważniejsze ich ceny są niższe niż na mobilnym odpowiedniku. Również graficy wolą zwykłe komputery, lecz u nich także ważny jest duży monitor z wysoko rozdzielczością i świetnym odwzorowaniem kolorów. Mało która matryca w laptopach sprostałaby wymaganiom naprawdę profesjonalnych grafików.

Wydajny laptop

Poza jeszcze nielicznymi wyjątkami wydajny laptop jest w stanie zadowolić resztę – większość społeczeństwa. Wcale nie trzeba wydawać kroci, aby nasz sprzęt był wystarczająco szybki i działał stabilnie przez następne kilka lat. Dobry sprzęt jesteśmy w stanie kupić w granicach 2-3 tysięcy złotych. Można rozważyć również zakup laptopa poleasingowego, który będzie nawet dwukrotnie tańszy, lecz jak to z używanym sprzęcie trzeba uważać na każdy szczegół.

Wydajny laptopWydajny laptop to nie tylko szybki procesor i grafika pozwalająca grać w najnowsze gry na wysokich detalach. Dysk SSD jest już właściwie takim „must have” aby móc myśleć o szybkim komputerze. Niestety patrząc na oferty w sklepach, producenci zdają się o tym fakcie zapominać lub chcą zwyczajnie zaoszczędzić na niewiedzy klienta. Najlepszym kompromisem pomiędzy wydajnością i kosztem jest połączenie dwóch dysków. Niewielki SSD do 120 gigabajtów na system i programy, a duży HDD na dane. Takie połączenie sprawi, że nasz sprzęt będzie szybki i nie zrobi nam dziury w kieszeni. Warto zwrócić uwagę poza wnętrzem komputera, na solidną obudowę i wygodną klawiaturę. Plastikowe, giętkie elementy od razu dyskwalifikują laptop. Powinny być zastosowane materiały wysokiej i bardzo wysokiej jakości abyśmy nie musieli się martwić czy nasz komputer przetrwa upadek lub wytrzyma z nami kilka lat. Dlatego nawet przesiedzenie kilku miesięcy na dysku HDD kosztem lepszej obudowy, będzie lepszym rozwiązaniem przy mniejszym budżecie.

Laptop nowy czy używany?

Jeśli już decydujemy się na zakup komputera to stajemy przed dylematem – kupić sprzęt nowy czy używany. Nie ma na tak postawione pytanie dobrej odpowiedzi. Wszystko bowiem zależy od tego jaką kwotę na zakup komputera chcemy przeznaczyć. Załóżmy, że dysponujemy kwotą 2000 zł. Czy w takiej kwocie można kupić dobry laptop. Naszym zdaniem nie ma takiej możliwości. Jeśli zdecydujemy się na zakup nowego laptopa do kwoty 2000 zł, to musimy się liczyć z tym, że będzie to komputer o raczej niskich parametrach. A już zupełnym nieporozumieniem jest kupno laptopa nowego w kwocie około 1000 zł. Stracimy bowiem dużo nerwów podczas korzystania z tego rodzaju sprzętu, który będzie pracował bardzo wolno i często również będzie się zacinał.

Szkoda więc czasu na taką szarpaninę nerwów. W kwocie do 2000 zł z absolutną pewnością możemy stwierdzić, że bardziej opłaca się kupno laptopa używanego. W tej cenie dobrym rozwiązaniem jest choćby zakup laptopa poleasingowego. Zazwyczaj takie komputery są w bardzo dobrym stanie. Nierzadko nie ma na nich najmniejszych śladów użytkowania. Na dodatek taki laptop zazwyczaj ma zamontowany nowy dysk twardy i raczej jest to już nowoczesny dysk ssd. I co istotne – takie laptopy nierzadko objęte są jeszcze gwarancją. Laptopy tego rodzaju były użytkowane w firmach, które co jakiś czas dokonują wymiany sprzętu, bez względu czy ten działa, czy też się psuje. Dlatego wśród nich, w dobrej cenie można znaleźć prawdziwe perełki.

Laptop czy komputer stacjonarny?

Wydajny laptopJeśli szukamy wydajnego laptopa, to może warto również rozważyć opcję zakupu komputera stacjonarnego? Jeśli wydajność jest naszym głównym kryteriów, a nie mobilność, do poczciwe pecety biją pod tym względem laptopy na głowę. Oczywiście pod warunkiem, że bierzemy pod uwagę sprzęt w tym samym przedziale cenowym. Wówczas możemy liczyć na znacznie wydajniejszą kartę graficzną i mocniejszy procesor. Oczywiście jest w tym wypadku również znacznie szerszy wybór wielkości ekranów. Jeśli jednak istotna dla ciebie jest jednak mobilność sprzętu, to w zasadzie jedynym rozwiązaniem będzie zakup laptopa.

Laptop – gdzie kupić?

Najprościej i najwygodniej można kupić laptopa w internecie. W serwisach takich jak Ceneo możesz porównać ceny wybranego modelu w różnych sklepach i zdecydować się na najtańszą ofertą. W przypadku laptopa używanego odpowiednich ofert możesz poszukać w serwisach ogłoszeniowych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here