Jak ochronić swój dobytek przed kradzieżą

Wyjeżdżając z domu na wakacje czy pozostawiając miejsce zamieszkania puste przynajmniej na jedną noc, naraża się je na możliwe włamanie. Jest ono tym bardziej prawdopodobne, jeśli dom jest położony w luksusowej dzielnicy lub wyróżnia się spośród swojego otoczenia. Nie ma środków, które gwarantowałyby pełną ochronę w takiej sytuacji. Jednak ryzyko splądrowania miejsca zamieszkania może zostać zminimalizowane, poprzez zastosowanie odpowiednich środków ochronnych.

Jednym z tych rozwiązań jest zatrudnienie profesjonalnej firmy ochroniarskiej, która mogłaby stacjonarnie lub zdalnie monitorować posiadłość przez całą dobę. Aczkolwiek jest to drogie rozwiązanie. Innym sposobem na podniesienie bezpieczeństwa domu jest skorzystanie ze specjalnych, nowoczesnych urządzeń antywłamaniowych. Coraz powszechniej wykorzystywane bezprzewodowe systemy alarmowe do domu pozwalają na sprawną kontrolę miejsca zamieszkania nawet, gdy jego właściciele pozostają w znacznym oddaleniu.

Alarmy antywłamaniowe działają w oparciu o czujniki ruchu. W razie próby dostania się do środka budynku czujniki te rejestrują aktywność i uruchamiają dźwięk alarmu. Jeśli połączone są z centrami obsługi firm ochroniarskich i dyspozytorniami służb mogą przekazać informację o konieczności przeprowadzenia interwencji. Alarm domowy pełni również rolę odstraszającą – osoba, która podejmuję próbę włamania może zniechęcić się słysząc głośny dźwięk informujący otoczenie o zaistnieniu niebezpiecznej sytuacji.

Niegdyś systemy alarmowe opierały się przede wszystkim na manualnej obsłudze. Właściciel nieruchomości ustawiał alarm samodzielnie poprzez każdorazowe wpisanie kodu. Taka sama procedura działania obowiązywała też przy zdejmowaniu zabezpieczenia. W dzisiejszych czasach dostępne są techniki, które rozpoznają osoby uprawnione do przekraczania progów mieszkania i same wyłączają się, gdy w miejscu zamieszkania pojawiają się domownicy. Oferta inteligentnych alarmów domowych od somfy.pl obejmuje systemy, które są skorelowane z urządzeniami przenośnymi i oferują kompleksową ochronę przed kradzieżą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here