Podstawowe zasady organizacji przestrzeni biurowych

Właśnie przeniosłeś się do nowego biura i próbujesz odpowiednio je wyposażyć? A może po prostu nie jesteś zadowolony z wyglądu i układu swojej aktualnej przestrzeni roboczej i pragniesz dodać do niej teraz kolejne użyteczne materiały biurowe i papiernicze? Niezależnie od tego, w jakiej jesteś sytuacji, poniższy poradnik pomoże ci w optymalizacji miejsca przeznaczonego do pracy.

Najpierw zadbaj o porządek. Nie ma nic gorszego od pracy w nieodpowiednich warunkach, czyli w towarzystwie zaśmieconych mebli, na których wciąż przechowujesz stare dokumenty i papiery, które już dawno temu powinny trafić do kosza. Pozbądź się wszystkich zbędnych przedmiotów. Nie przechowuj ich z myślą, że może jeszcze kiedyś ci się przydadzą. Jeżeli danego artykułu nie używałeś od roku, spokojnie możesz go od razu wyrzucić albo – jeśli jest on jeszcze w pełni sprawny – sprzedać na aukcji internetowej, by w ten sposób uzyskać za niego jakieś dodatkowe pieniądze.

Organizacja dokumentów w firmie musi też zostać dostosowana do osób, które na co dzień przebywają w tym konkretnym pomieszczeniu. Najprawdopodobniej nie zajmujesz swojego biura sam. Zadbaj więc o to, by każdy pracownik miał swoje samodzielne i niezależne stanowisko do pracy. Przy każdym z nich umieść podstawowe przybory piśmiennicze, artykuły papiernicze, teczki, segregatory czy dziurkacze. Uważaj jednak na to, by nie przesadzić z ilością tego typu artykułów. Możesz potrzebować jednego zakreślacza, ale nadmiar podobnych produktów jedynie zaburzy wolną przestrzeń biura i niepotrzebnie ją zaśmieci.

Staraj się zawsze ułatwiać sobie pracę. Myśl też cały czas o pozostałych pracownikach. Spójrz na to, co ma w swojej ofercie hurtownia artykułów biurowych papierowo.pl, a nawet porozmawiaj z zatrudnionymi osobami o tym, jakie produkty mogłyby im pomóc w realizacji konkretnych zadań. Niektóre przybory powinny być zawsze dostępne dla wszystkich. Zadbaj więc o to, by drukarka czy skaner pojawiły się w miejscu, do którego każdy może się szybko dostać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here