Jaki model RC wybrać na początek?

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem pierwszego modelu RC, aby trochę poszaleć za sterami samochodu, warto poznać podstawowe parametry różnych modeli i dobrać ten jeden idealnie pasujący do naszych potrzeb. Jeśli nie jesteśmy w stanie dobrać sobie sami, warto dowiedzieć się czy w naszej okolicy funkcjonuje sklep modelarski. Gdy zaufamy poradom sprzedawcy zapewnimy sobie satysfakcję z modelu RC, który zakupimy i zyskamy odpowiednią pomoc w razie problemów.

Podstawowe parametry modeli RC

Najważniejszą częścią każdego samochodu jest silnik, tak samo jest w modelach RC. Wybierając swój samochód powinniśmy zastanowić się czy chcemy aby nasz model posiadał silnik elektryczny czy spalinowy. Modele elektryczną to bardzo mało awaryjne silniki, szybkie, czasem sprawniejsze niż silniki spalinowe, z uwagi na nowoczesne technologie silników elektrycznych. Jedynym problemem jest zakończenie jazdy, kiedy skończy nam się energia elektryczna. Tego problemu nie ma w silnikach spalinowych, do których w każdej chwili możemy dolać paliwa i jechać dalej. Dzięki spalinom modele z silnikiem spalinowym są bardziej widowiskowe. Ich wadą jest niestety konieczność umiejętności naprawy i ustawienia silnika spalinowego, który czasem potrafi płatać figle, także wybór silnika spalinowego polecamy majsterkowiczom, którzy nie boją się drobnych napraw.

Kolejnym ważnym elementem, jest dobór modelu RC do podłoża, po jakim jeździć będzie model. Do wyboru mamy podwozia przystosowane do off-road’u i on-road’u. Samochody on-road przeznaczone są do jazdy po utwardzonych powierzchniach i do driftu, a pojazdy off-road do jazdy po bezdrożach. Modele off-road często wyposażone są w zabezpieczenia przeciwko wodzie, odpowiednio zabezpieczona elektronika czyni go wodoodpornym.

Przy wyborze samochodu, warto dopytać sprzedawcy o dostęp do części zamiennych, ponieważ auta potrafią osiągać nawet 40km/h i nie trudno jest go uszkodzić na krawężniku lub większym kamieniu.

Podsumowanie

Jak widać wybór modelu RC nie jest taki łatwy. Dlatego przy wyborze pierwszego samochodu zdalnie sterowanego warto poprosić o pomoc kogoś z większym doświadczeniem. Więcej informacji można znaleźć w poradniku na stronie: https://www.modelmotor.pl/webpage/moj-pierwszy-model-samochod-rc.html

[Głosów:29    Średnia:2.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here