Zabezpieczenie terenu wokół obiektu z użyciem podczerwieni

Obecnie coraz popularniejsze stają się systemy zabezpieczenia posesji oraz znajdujących się na nich nieruchomości. Innowacyjne systemy monitoringu i nadzoru, alarmy oraz czujniki stoją na straży poczucia bezpieczeństwa i spokoju mieszkańców i użytkowników chronionych przez nie budynków. Jednym z elementów kompleksowego zabezpieczenia terenu danej posesji są bariery podczerwieni. Warto bliżej poznać budowę, zasady działania oraz projektowania i instalacji sieci złożonej z tych urządzeń.

Budowa i funkcjonowanie

Bariery podczerwieni to układ dwóch urządzeń. Pierwszym z nich jest nadajnik, wyposażony w diodę Led, która emituje światło podczerwone w zakresie od 0,85 do 0,95 μm. Wiązka światła pada na powierzchnię drugiego elementu zestawu, czyli odbiornika, umieszczonego na wprost nadajnika. W jego wnętrzu znajduje się fotodioda odbierająca.

Istotnym elementem takiego systemu, na jaki składają się bariery podczerwieni, jest szyfrowanie sygnału wysyłanego z nadajnika. Odbiornik porównuje odbierany sygnał z zapisanym w jego pamięci wzorcem charakterystycznym dla właściwego mu nadajnika. Stanowi to zabezpieczenie przed fizycznymi próbami obejścia systemu poprzez wprowadzenie sygnału podczerwieni przez osoby trzecie.

Większość barier podczerwieni tak jak te oferowane przez sklep fonex.pl gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa oraz odporne są na wszelkiego rodzaju próby zakłóceń, zarówno bezpośrednich, jak i za pomocą bardziej wyrafinowanych metod. Są one także uodpornione na działanie czynników atmosferycznych oraz zanieczyszczeń, np. kurzu.

Projektowanie i instalacja – na co zwrócić uwagę

Gdy projektowana jest sieć składająca się z barier podczerwieni, należy wziąć kilka czynników pod uwagę. Podstawową zasadą jest tutaj, by na linii nadajnik-odbiornik nie znajdowały się inne przedmioty, rośliny zasłaniające urządzenia, nierówności terenu i tym podobne. Prawidłowe funkcjonowanie barier zapewni przestrzeganie informacji zawartych w instrukcji montażu, zwłaszcza tych dotyczących maksymalnej odległości, w jakiej mogą znajdować się nadajnik i odbiornik.

Wybierając miejsce montażu poszczególnych elementów, należy zwrócić uwagę na to, aby nie było ono narażone na oślepienie przez nadjeżdżające samochody, lub inne silne źródła światła. Gdy stosowane bariery nie posiadają funkcji szyfrowania, zaleca się unikać krzyżowania wiązek, by nie powodować fałszywych alarmów.

Nowoczesne bariery podczerwieni gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa, funkcjonalność oraz dzięki coraz bardziej przystępnym cenom, stają się popularnym wyposażeniem wielu posesji, których właścicielom zależy na sprawnym i niezawodnym systemie alarmowym.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem barier podczerwieni, zapraszamy na

https://www.fonex.pl/kategorie/bariery-76.html

[Głosów:3    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here