Switch, router, acces point – sieć w domu. Czego będzie ci trzeba?

Sieć w domu. Czego będzie ci trzeba? Sieć w domu słabo działa? Zastanawiasz się czego będzie ci trzeba? Może potrzebujesz switcha, routera lub access pointa? Sprawdź tutaj! Znajdziesz tutaj wszystkie informacje dotyczące sieci w domu, czego będzie ci trzeba, switcha, access pointu oraz routera. Informacje te pomogą ci w zbudowaniu świetnej sieci w domu, dowiesz się czego będzie ci trzeba, jaki acces point i router powinieneś wybrać oraz jaki router powinieneś wybrać.

Switch, router, acces point – sieć w domu. Czego będzie ci trzeba?

Switch, router, acces point – sieć w domu. Czego będzie ci trzeba?Nie jesteś pewien co do swojego wyboru switcha, access pointu, routera, repeatera lub innego urządzenia do budowy sieci w twoim domu oraz nie wiesz czego będzie ci trzeba do ewentualnej budowy takiej sieci? Sprawdź u nas, a na pewno dowiesz się czego będzie ci trzeba, jaki switch wybrać, jaki access point wybrać, oraz jaki router i access point wybrać, dowiesz się też jaki będzie odpowiedni dobór switcha, access pointa oraz routera, w celu budowy najlepszej i najbardziej wydajnej sieci w twoim domu.

Switch to inaczej przełącznik lub komutator, który jest urządzeniem łączacym segmenty sieci komputerowej pracujące głównie w drugiej warstwie modelu ISO/OSI. Przełącznik w sieci Ethernet dokonuje analizy adresów MAC nadawcy i odbiorcy przychodzącej ramki.

Adres MAC nadawcy jest wykorzystywany do prowadzenia tablicy skojarzeń, zawierającej adresy MAC i odpowiadające im porty przełącznika, tablica ta może zawierać 4096, 8192, a nawet 16384 wpisów. By zapewnić dostosowywanie się przełącznika do zmian w sieci ważność wpisu wygasa jeżeli przez określony czas nie napływają ramki z danym MAC nadawcy. Access point, czy też inaczej punkt dostępu lub punkt dostępowy to urządzenie, które zapewnia hostom dostęp do sieci komputerowej za pomocą bezprzewodowego nośnika transmisyjnego, czy też najprościej za pomocą WiFi.

Router natomiast pełni rolę węzła komunikacyjnego, a na podstawie informacji zawartych w pakietach TCP/IP jest w stanie przekazać pakiety z dołączonej do siebie sieci źródłowej do docelowej, rozróżniając ją spośród wielu dołączonych do siebie sieci. Proces kierowania ruchem nosi nazwę trasowania, routingu lub routowania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here