Dobry telewizor do 2000 zł

Muszę kupić telewizor, ponieważ mój stary telewizor już nie daje rady z nowymi filmami, a chciałbym obejrzeć coś na większym ekranie niż 28 cali. Wybrałem się więc do sklepu z telewizorami. Wszedłem do środka, przeszedłem do działu z telewizorami, które mają 48 cali. W pewnym momencie podszedł do mnie sprzedawca i spytał się, czy w czymś pomóc. Więc zapytałem się go, jaki jest dobry telewizor do 2000 zł?

Dobry telewizor do 2000 zł – Jaki wybrać?

Dobry telewizor do 2000 zł - Jaki wybrać?Odpowiedział, że ma 3 telewizory w tej cenie, które mają 48 cali. Przedstawił mi model Panasonic, Sony i Samsung. Nie wiedziałem czym one się różnią, dlatego spytałem, który jest najlepszy z tych trzech. Odrzekł, że każdy z nich ma coś co je wyróżnia, na przykład Panasonic ma lepsze zagęszczenie kolorów, ale nie ma smart TV, a na tym mi zależało. Telewizor Sony ma troszkę gorszą matrycę, lecz ma bardzo rozbudowane smart TV. Najbardziej spodobał mi się telewizor Samsung, ponieważ ma lepszej jakości matryce i smart TV, chociaż dość okrojone, bo można tylko odtwarzać coś na przeglądarce nie ma aplikacji tak jak na Sony, no ale przeżyję. Kupiłem go i wziąłem do samochodu, gdy przywiozłem go do domu wszyscy domownicy byli zadowoleni z nowego telewizora. Mój stary telewizor sprzedałem na popularnym serwisie aukcyjnym. Całą noc próbowałem rozgryźć to całe smart TV, które okazało się strzałem w dziesiątkę. Mogę na nim oglądać co chcę i to bez reklam.

Po miesiącu jednak 48 cali wydawało mi się mało, więc sprzedałem i ten telewizor i pojechałem do tego samego sklepu, gdzie kupiłem telewizor 65 cali i rozdzielczością ultra HD. Ten miał jeszcze więcej funkcji, takich jak na przykład aplikacje do oglądania filmów i seriali. Akurat trafiłem na promocje, z kinem domowym zapłaciłem za ten zestaw 10000 zł. Tak to bardzo dużo, ale jest to przyszłościowy zakup. Po 3 miesiącach odkryłem funkcje trójwymiaru i w końcu dowiedziałem po co w zestawie z telewizorem były okulary. Ta funkcja daje poczucie jakbym był w samym środku akcji filmu. Od niedawna interesuje mnie także zakup konsoli do gier, ponieważ podobno po podłączeniu pod telewizor gry stają się niesamowite.

Na jakie opcje w telewizorze warto zwracać uwagę?

Obecnie można się pogubić w gąszczu rożnych opcji jakie oferują nowoczesne telewizory. Jeśli ktoś nie jest na bieżąco z nowinkami technologicznymi może nawet nie do końca wiedzieć które opcje będą dla niego odpowiednie. Bo na przykład czy warto jest kupować telewizor obsługujący technologię 3D jeśli nie będziemy mieli co oglądać w tym trybie? Analogicznie po co nam telewizor z funkcją WiFi jeśli nie posiadamy w domu routera i sieci internetowej. Również wielkość ekranu jest sprawą mocno dyskusyjną. Niektórzy bowiem wychodzą z założenia że trzeba kupować jak największe ekrany. Tymczasem okazuje się, że te naprawdę duże telewizory nadają się jedynie do wielkich pomieszczeń. Standardowy salon w bloku czy nawet w domku jednorodzinnym jest za mały na duże telewizory. Oglądanie filmów na takim ekranie będzie niezbyt przyjemne a nawet męczące.

Ile kosztuje telewizor

Ile kosztuje telewizorTak naprawdę można powiedzieć, że cena telewizora w dzisiejszych czasach do kwota z zakresu od 1000 zł do nieskończoności. Jeśli weźmiemy pod uwagę również używany sprzęt to cena może być nawet nieco niższa. Zasadniczo można jednak przyjąć, że zwykły telewizor do codziennego użytku pozbawiony nowinek technologicznych powinniśmy kupić w jednym z elektromarketów za około 2 tysiące złotych. W tej cenie otrzymamy solidny telewizor, który będzie spełniał swoją funkcje. Jeśli zaś od naszego sprzętu TV chcemy wymagać nieco więcej niż tylko odbierania sygnału telewizyjnego to będziemy musieli wydać nieco więcej. Jeśli zechcemy z naszego telewizora stworzyć prawdziwe centrum multimedialne służące do oglądania filmów, grania w gry oraz inne formy rozrywki to będziemy musieli wydać nawet kilka lub kilkanaście tysięcy złotych. Nie każdego stać na taki wydatek, a warto też wspomnieć że telewizory szybko tracą na wartości gdy tylko na horyzoncie pojawi się nowy model.

Gdzie można kupić telewizor?

Jak już wspomniałem na początku tekstu telewizor można kupić w tzw „Sklepie z telewizorami” czyli inaczej mówiąc elektromarkecie. Jest ich mnóstwo. Znajdują się w kazdej większej galerii handlowwej. Mocno ze sobą konkurują, dlatego często możemy znaleźć naprawdę ciekawe okazje i przeceny. Warto również sprawdzić ofertę w sklepach internetowych choć w tym przypadku musimy wziąć pod uwagę, że przesyłka poprzez firmę kurierską może być nieco problematyczna z uwagi na wagę i gabaryty telewizorów. Niełatwo w takim przypadku o uszkodzenie sprzętu, dlatego przed odbiorem paczki należy dokładnie sprawdzić jej stan.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here