Moc kuchenki mikrofalowej – jakiej potrzebujesz?

Kuchenki mikrofalowe z roku na rok potrafią coraz więcej, a także coraz więcej kosztują. Więc jaką kuchenkę mikrofalową wybrać? Musimy skupić się na paru ważnych elementach.

Moc kuchenki mikrofalowej – jakiej potrzebujesz?

Wiadomo im więcej mocy tym szybciej coś przyrządzimy, ale także oznacza to większy pobór prądu. Na przykład kuchenka, która ma 2000 wat będzie nasze jedzenie przygotowywać szybciej niż kuchenka mająca zaledwie 1000 wat, ale będzie za to pobierać dwa razy więcej prądu.

Patrzmy także na rzeczy jakie dostajemy w zestawie. Mogą być to różnego rodzaju podstawki, tak aby można było przygotowywać dwa dania w jednym momencie. Może być to także zestaw do czyszczenia środkowej powierzchni kuchenki mikrofalowej.

Kolejną ważną rzeczą jest także sam interfejs

Kolejną ważną rzeczą jest także sam interfejsZacznijmy od wyboru temperatury, jest ona ważna, aby nasz posiłek nie spalił się w zbyt dużej temperaturze. Często producenci dorzucają książeczki, w których są opisane temperatury dla danego rodzaju potrawy. Większość z nich ma szklany kręcący się talerz na którym umieszczamy nasze naczynie z jedzeniem, jednak nie wszyscy producenci skupili się tylko na jednym talerzu.

Jedną z wkładów może być na przykład powierzchnia do grillowania. Wkładamy ją na miejsce talerza i kładziemy na niej wcześniej przygotowane mięsa, które upieką się w kuchence mikrofalowej tak samo jak na grillu, lecz szybciej. Jest to dobra sprawa w zimę, gdzie nikomu nie chce się stać na dworze przy piekących się karkówkach.

Musimy pamiętać, że kuchenki mikrofalowe, tak jak w nazwie działają na zasadzie mikrofali, które niszczą wszystkie bakterie ale także witaminy. Są one potrzebne, jednakże nie korzystajmy wyłącznie z nich jeżeli przygotowujemy coś do zjedzenia. Jeśli na przykład nie mamy jakimś cudem patelni to o wiele bardziej warto ją zastąpić opiekaczem do kanapek, który ma wymienne wkłady z powierzchnią teflonową, na której usmażymy najprostsze potrawy, takie jaj jajecznicę czy schabowe. niż kupować najtańszą kuchenkę, która będzie miała małą temperaturę przygotowywania posiłku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here